Obľúbená destinácia v Číne nainštalovala na toalety časovače. Tu je dôvod

verejné wc
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Obľúbená čínska atrakcia prišla s novinkou. Na toalety nainštalovali časovače, ktoré počítajú, koľko času strávite na záchode. Vedenie tvrdí, že ide o opatrenie, ktoré má zabezpečiť návštevníkom väčšiu pohodu.

Budhistické jaskyne Yungang sú jednou z najobľúbenejších atrakcií v Číne a pamiatkou UNESCO. Táto lokalita sa pýši až 51-tisíc sochami vytesanými do 252 jaskýň.

V posledných dňoch je však okolo nej viac pozornosti než zvyčajne. Na sociálnych sieťach a v čínskych médiách sa rozšírilo video nového časovača na toaletách, informuje CNN.

Nad každou toaletnou kabínou je LED obrazovka, na ktorej je zobrazené, či je toaleta obsadená alebo nie.

V momente, keď niekto do kabíny vojde a zamkne sa, spustí sa časovač a počíta, koľko daná osoba strávi na toalete času.

Pohodlie pre návštevníkov

Aj keď video na sociálnej sieti mnohých pobavilo, vedenie atrakcie sa pre miestne médiá vyjadrilo, že časovače nainštalovali preto, aby na toaletách nevznikali dlhé rady. Má to ľuďom pomôcť, aby nemuseli zbytočne čakať, píše The Independent.

„Časovače tam nie sú na to, aby kontrolovali dobu, počas ktorej môžete toaletu používať,“ cituje CNN vedenie atrakcie s dodatkom, že každý môže toaletu používať tak dlho, ako bude potrebovať.

Nové zariadenie je v prevádzke od mája a slúži predovšetkým ako opatrenie pre návštevníkov, ktoré im má zabezpečiť pohodlie. Podľa vedenia bolo potrebné, keďže zažívajú každý rok nápor turistov.

V roku 2023 jaskyne navštívili až tri milióny ľudí.

Verejné toalety chýbajú vo viacerých slovenských mestách. Viac v archívnej reportáži z Televíznych novín: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti