Žena za rok zhodila polovicu svojej váhy. Neuveríte, čo ju k tomu prinútilo

Žena za rok zhodila polovicu svojej váhy. Neuveríte, čo ju k tomu prinútilo
Jennifer vľavo s pôvodnou váhou a po schudnutí. Zdroj: X/The Mirror

Počas prvých štyroch mesiacov schudla 25 kilogramov.

Štyridsaťdvaročná Britka sa cítila ponížená a zahanbená po tom, čo palubný personál trval na tom, že jej lakťové operadlo musí byť pred pristátím lietadla sklopené dole.

Letuška ešte poznamenala, že telesná váha je o životných voľbách človeka. Táto skúsenosť „nakopla“ 150-kilogramovú pasažierku natoľko, že počas roka zhodila polovicu svojej váhy.

Jennifer Louiseová z anglického grófstva Bedfordshire bojovala s nadváhou väčšinu svojho života. Najrôzneie diéty či prípravky na chudnutie nezaberali a ani vôle vyrovnať sa s tzv. jojo efektom nemala na rozdávanie.

Všetko zmenila až jej minuloročná dovolenka, kto s manželom a deväťročnou dcérou prežila na kanárskom ostrove Lanzarote. Pri návrate domov sa stretla s letuškou, ktorej komentáre sa Jennifer hlboko dotkli.

„Väčšinu svojho dospelého života som mala nadváhu, takže som bola zvyknutá, že na mňa cudľudia tak zazerali. Nečakala som však, že moje telo bude bez rešpektu komentovať profesionálka, a ešte do mňa buchne lakťovým operadlom,“ povedala pre denník Mirror.

„Zahanbilo ma to a rozplakala som sa. Pokiaľ ste nebojovali s váhou, neviete, ako ponižujúci je takýto komentár,“ dodala s tým, že v tej chvíli sa rozhodla, že už konečne musí prísť radikálna zmena.

Prečítajte si tiež:

Obrovská životná zmena

Počas prvých štyroch mesiacov schudla 25 kilogramov. V tej chvíli si jej rodina zaobstarala šteňa, ktoré si vyžadovalo časté precdzky a pomohlo jej tak zmeniť denný režim.

Skoncovala tiež s prejedaním sa, vynechala kalorické jedlá, sacharidy a pridala pohyb. Denne nachodí v priemere 18-tisíc krokov. Kilogramy naďalej ubúdali a tento rok v máji už vážila len 75 kilogramov.

Som polovičná žena, než som bývala, ale získala som toho veľa, pretože som konečne schopná í do obchodu a nájsť oblečenie vo svojej veľkosti. Navyše, dcéra mi hovorí, že som teraz ešte krajšia,“ uviedla pre server Gloucestershire Live.

Pochvaľuje si, že sa teraz môže ľahko predkloniť, aby si oholila nohy, a bez problémov sa vojde aj do vane. Aj okolie sa k nej správa inak než dovtedy.

„Mám skvelý pocit z toho, ako vyzerám. Ale vedomie, že je na mňa moja dcéra hrdá, je skutočná výhra. Tento rok sa vraciame na Lanzarote, ale s inou leteckou spoločnosťou. Prvýkrát v mojom dospelom živote sa cítim sebaisto,“ uzavrela.

V marci sme vás v reportáži informovali o chudnúcom ošiali:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti