VIDEO: Ruský exprezident Medvedev ukázal novú mapu Ruska. Tentoraz je ešte väčšie

VIDEO: Ruský exprezident Medvedev ukázal novú mapu Ruska. Tentoraz je ešte väčšie
Zástupca Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev. Zdroj: profimedia.sk/Sputnik

Medvedev podobnú mapu ukázal aj na marcovom ruskom Svetovom festivale mládeže, no na nej bolo Rusko o čosi menšie.

Bývalý ruský prezident a zástupca Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev pri príležitosti osláv Dňa Ruska uverejnil video, v ktorom predstavil vysnenú novú mapu Ruska.

Animované video najskôr zobrazuje východ Ruska spoločne s Kurilskými ostrovmi, ktoré patria Rusku, ale ich časť si nárokuje Japonsko.

Video sa postupne presúva smerom na západ a zapĺňa ruské územie ruskou trikolórou. Na záver sa dostane až na ruskú západnú hranicu a potom pohltí celú Ukrajinu, ktorá akoby na Medvedevovej mape už neexistovala.

Krajina 404

Ruský exprezident podobnú mapu ukázal aj na marcovom ruskom Svetovom festivale mládeže, na ktorom usporiadal prednášku nazvanú „Geografické a strategické hranice“.

Tam však ešte Rusko nepohltilo celú Ukrajinu. Kyjev a oblasti smerom na západ stále boli vyobrazené ako ukrajinské. Pri prednáške však uviedol, že celá Ukrajina, samozrejme, patrí Rusku.

Prečítajte si tiež:

​Medvedev súčasnú existenciu Ukrajiny ako zvrchovaného štátu dlhodobo popiera, vo svojich príspevkoch na sociálnej sieti Telegram ju označuje ako „bývalú Ukrajinu“ a predtým ju okrem iného pomenoval „krajina 404“.

Číslo 404 sa pritom používa na internete ako chybný kód označujúci neexistujúcu stránku (404 Page Not Found).

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti