Pár sa tešil na dovolenku v Katalánsku. Personál letiska ich však posadil na zlé lietadlo

Lietadlo spoločnosti Ryanair - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Manželia Andrew a Victoria Goreovci z Walesu mali spolu s rodinou naplánovanú dovolenku na pobreží Costa Brava v Katalánsku. No zatiaľ čo ich príbuzní pristáli na letisku v Barcelone, oni sa ocitli na Pobaltí.

Andrew a Victoria si objednali na letisku v Bristole špeciálnu asistenciu pri lete do Barcelony, píše BBC. Andrew má totiž amputovanú nohu a Victoria má autizmus. Robia tak vždy, keď letia, aby všetko prebehlo hladko. 

Prečítajte si tiež:

Vitajte v Litve

Tentokrát bol však opak pravdou. Dvojicu odviedli k bráne na letisku a ubezpečili ich, že zvyšok ich rodiny je na palube. „Povedali nám, že sú určite v lietadle, takže sme si pospali,“ povedal Andrew Gore.

Po pristáti ich však čakalo nemilé prekvapenie. „Keď som sa zobudil, za oknom to nevyzeralo ako Španielsko. Zapol som telefón a bolo tam napísané 'Vitajte v Litve'.“

Podľa Andrewových slov obom niekoľkokrát kontrolovali letenky, dvakrát aj pri nástupe do lietadla, takže nemali pocit, že by niečo nebolo v poriadku. Že je niečo zle zistili, až keď pristáli v meste Kaunas. 

Prečítajte si tiež:

Na batožinu čakali dva dni

Manželom tak aerolinka zarezervovala miesta na najbližší let do Barcelony. Ten bol však až na nasledujúci deň ráno a z letiska v zhruba 240 kilometrov vzdialenej Rige v susednom Lotyšsku. Dvojici teda spoločnosť zaplatila aj ubytovanie a jazdu taxíkom na letisko.

Waleský pár sa tak na druhý deň konečne ubytoval v hoteli na Costa Brava. No k svojej batožine, ktorá bez nich letela z Bristolu do Barcelony, sa dostali až o dva dni neskôr.

„Bolo to neskutočné a zážitok, ktorý už nikdy nechcem zažiť. Naša rodina sa bála a boli sme vyčerpaní, keď sme nakoniec dorazili,“ povedal Andrew.

Podľa hovorcu spoločnosti Ryanair mala pochybiť asistenčná služba bristolského letiska.

„Poskytovateľ špeciálnej asistencie na letisku v Bristole ich naložil na nesprávny let do Kaunasu napriek tomu, že označenie na bráne jasne ukazovalo cieľ letu. Úprimne sa ospravedlňujeme týmto cestujúcim za akékoľvek nepríjemnosti spôsobené chybou poskytovateľa špeciálnej asistencie na letisku Bristol,“ povedal.

Hovorca letiska tvrdí, že celý incident je predmetom vyšetrovania.

Boeing mal začiatkom roka 2024 viacero problémov. Viac v archívnej reportáži z Televíznych novín: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti