Je veľký ako poník, i tak sa bojí vysávača. Guinnessová kniha rekordov má nový objav

Prezývajú ho nežný obor. Keď sa postaví na zadné, je vyšší ako jeho majiteľ. Najradšej spí na gauči a napriek svojej mohutnosti sa bojí takmer všetkého. Najviac vysávača.

Guinnesová kniha rekordov zapísala nový objav. Najvyšším psom na svete sa stala nemecká doga menom Kevin, informuje The Standard.

Od nôh po kohútik mu namerali 0,97 metra, čo je priemerná výška trojročného dieťaťa. Keď sa postaví na zadné nohy, je vyšší ako jeho majiteľ.

Nahradil tak rekordéra Zeusa, ktorému namerali v kohútiku cez jeden meter. Žiaľ, trojročný pes uhynul. Mal rakovinu, v dôsledku čoho mu museli amputovať nohu. Následne skonal na zápal pľúc.

Trojročný Kevin žije v USA so svojimi dvoma majiteľmi a dvoma deťmi. Rodina okrem toho vlastní aj ďalšie zvieratá, tri psy menšieho vzrastu a štyri mačky, ale aj sliepky, kone a kozy.

Nežný obor

Jeho majitelia ho prezývajú „nežný obor“, píše Sky News. Napriek svojej mohutnosti je mimoriadne pokojný a celkom lenivý. Najradšej spí na gauči, na ktorom má vyhradené svoje miesto. Keď mu ho niekto obsadí, protestuje.

Rád sa túli a aj keď je najväčším členom rodiny, má svojich démonov. Bojí sa vysávača. V momente, keď sa k nemu priblíži, uteká preč. Keď sa ho snažili pri zapísaní do Guinnessovej knihy rekordov odmerať, bál sa aj metra.

Majitelia ho popisujú ako priateľského a veľmi dobrého. Avšak občas využíva svojej výšky a kradne im jedlo priamo z kuchynskej linky.

Jeho majiteľka Tracy, ktorá pracuje na veterinárnej klinike hovorí, že si Kevin vôbec neuvedomuje svoju veľkosť. Všetko opakuje po svojich menších psích kamarátoch a snaží sa vtesnať do malých priestorov.

V Žiline sa stretli najkrajšie mačky strednej Európy. Pozrite si reportáž z archívu (29.04.2023):

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti