VIDEO: Zmizlo bez stopy. Po 53 rokoch našli vrak strateného lietadla

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po viac ako 50 rokoch sa podarilo nájsť vrak strateného lietadla.

Odborníci sa domnievajú, že našli vrak dávno strateného súkromného lietadla z roku 1971. Lietadlo s piatimi mužmi na palube zmizlo 27. januára, pred 53 rokmi počas noci, informuje NBC Boston.              

Stroj zmizol krátko po odlete z letiska vo Vermonte v USA. V desaťmiestnom lietadle Jet Commander sa nachádzali dvaja členovia posádky a traja zamestnanci developerskej spoločnosti. Cieľom bolo mesto Providence na ostrove Rhode Island. 

Prečítajte si tiež:

Pátrania boli neúspešné 

Počiatočné pátranie neprinieslo žiaden úspech. Navyše jazero Champlain, do ktorého malo lietadlo spadnúť, zamrzlo pár dní po zmiznutí, píše agentúra AP.

Ani ďalšie pátracie akcie nepriniesli žiadne stopy. „Napriek pokusom polície a súkromných osôb o pátranie v priebehu desaťročí, vrak sa nikdy nenašiel,“ píše web. Posledné pátranie prebiehalo v roku 2014. 

Podmorský pátrač Garry Kozak a jeho tím našli koncom minulého mesiaca na dne jazera v hĺbke 60 metrov vrak lietadla s rovnakou farebnou kombináciou v blízkosti miesta, kde naposledy zaznamenali signály strateného stroja.

Použili pri tom na diaľku ovládanú ponorku.

Prečítajte si tiež:

Staré rany

Kozak pre portál v utorok (11.6.) povedal, že si je na sto percent istý, že ide o dané lietadlo. No Národný úrad pre bezpečnosť dopravy Spojených štátov amerických túto skutočnosť preveruje. 

„Zatiaľ čo príbuzní sú vďační a uľaví sa im, že sa lietadlo našlo, objav zároveň otvára ďalšie otázky a staré rany,“ doplnil spravodajský web CBS News.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti