Češka Tereza, ktorá v Pakistane pašovala drogy, má novú nádej. Dostane sa nakoniec na slobodu?

Protidrogová polícia sa jej zastala. Češka dúfa, že si vypočuje oslobodzujúci rozsudok.

Češka Tereza H., obvinená v Pakistane z pašovania drog, má novú nádej. Pomoci sa jej dostalo z nečakanej strany, od protidrogovej polície. Proces s Terezou sa blíži ku koncu a mladá Češka stále dúfa, že si vypočuje oslobodzujúci rozsudok. Na zvrat v kauze upozornil Blesk.cz. Redakciu o vývoji kauzy informoval pakistanský právnik Gull Hassan Khan, ktorý prípad sleduje a je s Terezou v spojení.

"V tej veci je jeden veľmi dôležitý faktor. Všetci svedkovia síce potvrdili, že drogy boli nájdené colnými úradníkmi pri kontrole. Lenže pracovníci troch ďalších kontrol, vrátane tej protidrogovej, ju očistili," uviedol advokát pre Blesk.

Pochválil aj prácu svojho kolegu, ktorý vedie Terezinu obhajobu. Tereza sa na začiatku súdneho procesu rozhodla k riskantnému kroku, kedy vymenila svojho pôvodného advokáta Čaudhrího Džaváda Zafara. Ten o sebe vyhlasoval, že je jedným z najlepších právnikov v Láhaure a ku kauze sa rád vyjadroval pre české médiá. Tereza ale s jeho službami zjavne spokojná nebola.

Khan tiež prezradil, že mladá Češka v Pakistane píše knihu. A verí, že ako dielo, ktoré už má skoro hotové, dopíše, bude z väzby vonku. V cele je pritom už skoro rok. S deviatimi kilami heroínu Terezu zadržali colníci na letisku v Láhaure 10. januára. Cez Abú Zabí mierila do Írska.

Súdne pojednávanie by malo pokračovať v pondelok. Proces ale zdržujú rôzne odročenia, často z malicherných dôvodov typu štrajk sudcov či kriketový turnaj. Za pašovanie drog hrozí v Pakistane aj trest smrti, ten sa ale podľa ministerstva zahraničia cudzincom nedáva.

PRAHA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti