Kate prehovorila o svojom zdravotnom stave: Ešte nie som z najhoršieho vonku

Kate Middleton
Kate Middleton je vždy štýlová. Zdroj: Profimedia.sk

Princezná z Walesu po prvý raz od oznámenia, že má rakovinu, prehovorila o svojom zdravotnom stave. Uviedla, že robí pokroky a jej stav sa zlepšuje. Na priek tomu nie je ešte z najhoršieho vonku. Prisľúbila tiež svoju účasť na blížiacej sa slávnosti.

„Ešte nie som z najhoršieho vonku,“ povedala princezná Kate pre BBC. Jej vyhlásenie je prvým oficiálnym vyhlásením od marca týkajúcim sa jej zdravia a pokroku v liečbe

„Každý, kto prechádza chemoterapiou, vie, že sú dobré a zlé dni... Počas zlých dní sa cítite slabí, unavení a musíte odpočívať. Ale počas dobrých dní, keď sa cítite silnejší, chcete z toho pocitu zdravia vyťažiť čo najviac,“ povedala k liečbe s tým, že vidí pokroky. 

„Učím sa byť trpezlivá. Brať každý deň tak, ako prichádza, počúvať svoje telo a dovoliť si dať tento veľmi potrebný čas na uzdravenie,“ povedala Kate. Dodala, že jej liečba bude trvať ešte niekoľko mesiacov. 

Princezná sa tiež poďakovala za odkazy a podporu verejnosti. „Pre Williama a pre mňa to naozaj znamenalo veľa a pomohlo nám to prekonať ťažšie chvíle,“ uviedla Kate. 

Prečítajte si tiež:

Potvrdila účasť na Trooping the Colour

Princezná z Walesu zároveň potvrdila, že sa plánuje v sobotu (15. 6.) zúčastniť na slávnosti Trooping the Colour. Bude to jej prvé verejné vystúpenie v tomto roku od stanovenia diagnózy a januárovej operácie brucha.

Na slávnosti bude princezná spolu so svojimi deťmi v sprievode kočov a má sa postaviť spolu s rodinou aj na balkón Buckinghamského paláca, odkiaľ budú mávať.   

Hovorca paláca uviedol, že kráľ Karol III. sa teší, že sa princezná môže zúčastniť na sobotnom podujatí.

Princezná začala pracovať z domu a v lete sa plánuje zúčastniť na niektorých podujatiach. Kensingtonský palác však zdôraznil, že ešte nejde o úplný návrat a že plány sa môžu v krátkom čase zmeniť.

Kráľ Karol III. sa už vrátil k verejným povinnostiam: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti