FOTO: Čakal na to celý svet. Návrat princeznej z Walesu po diagnostikovaní rakoviny

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kate, princezná z Walesu, sa zúčastnila na prvej verejnej akcii, odkedy jej bola diagnostikovaná rakovina. Na oslavách sa objavila po boku svojich detí.

Po mesiacoch mimo verejného života sa princezná Kate dnes prvýkrát objavila na verejnosti. Udialo sa tak pri príležitosti osláv Trooping the Colour, ktoré sa konajú na počesť narodenín britského kráľa Karola III.

Pozornosť verejnosti sa tak opäť upriamila na kráľovskú rodinu. Ľudia robili to, čo robia všetky moderné davy: držali svoje mobilné telefóny a snažili sa zachytiť návrat princeznej z Walesu na verejnosť. 

Prečítajte si tiež:

Prvé zábery

Prvýkrát bola dnes Kate odfotená, ako prichádza do paláca so svojou rodinou a usmieva sa zo zadného sedadla pred svojím prvým verejným vystúpením po niekoľkých mesiacoch.

Následne sa po boku svojich detí zúčastnila kráľovského sprievodu, po ktorom ju čakalo stretnutie s kráľom Karolom a ďalšími členmi kráľovskej rodiny na balkóne Buckinghamského paláca pri prelete RAF.

Prečítajte si tiež:

Z najhoršieho ešte nie je vonku

Princezná Kate podstúpila preventívnu chemoterapiu od oznámenia rakoviny a zatiaľ čo liečba pokračuje, jej zlepšený zdravotný stav umožnil, aby sa objavila na verejnosti prvýkrát od decembra minulého roka.

Vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok uviedla, že s liečbou ešte nekončí. Kate má pred sebou ešte niekoľko mesiacov pod intenzívnym dohľadom lekárov.

„Teším sa, že sa tento víkend s rodinou zúčastním na prehliadke pri príležitosti narodenín kráľa, a dúfam, že sa v lete zúčastním na niekoľkých verejných podujatiach, ale zároveň viem, že ešte nie som z najhoršieho vonku,“ uviedla princezná z Walesu.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti