Najmladšia matka v histórii. Porodila ako päťročná!

dieta.jpg

Dodnes nechce hovoriť o tom, čo sa stalo.

Najmladšou matkou v histórii je Lina Medina. Keď mala päť rokov aj sedem mesiacov, priviedla na svet chlapca. Lina pochádzala z početnej chudobnej rodiny z dedinky v peruánskych Andách. 


Rodičia ju priviedli k lekárovi s podozrením, že má nádor na bruchu. Urobili tak po tom, ako zlyhali aj rady šamanov. V nemocnici ale zistili, že dievčatko začalo menštruovať už keď malo osem mesiacov a vaječníky malo zrelé ako dospelá žena. Navyše tehotná!

Zdroj: Profimedia.sk

O mesiac neskôr sa jej v nemocnici v Lime narodil cisárskym rezom syn Gerardo. Dostal meno po jednom z lekárov. Toto sa stalo pred 75-timi rokmi. Presne 14. mája 1939. Nikdy sa nezistilo, s kým dieťa počala. Po podozrení z incestu sa vo väzení ocitol Linin otec, ale pre nedostatok dôkazov ho prepustili.

Malý Gerardo mal desať, keď zistil, že dievča, ktoré s ním vyrastalo, nie je jeho sestra, ale mama. Zomrel v roku 1979 na ochorenie kostnej drene. Lina sa vydala v roku 1966 a o šesť rokov neskôr, 33 rokov po narodení prvého syna, porodila ďalšieho. Doteraz žije v chudobnej štvrti v Lime a o svojom živote odmieta hovoriť.

Ďalšie prípady mladých matiek vo svete:

V roku 1884 sa stala matkou Mum-Zi z Nigérie. Mala len osem rokov. Jej dcéra dopadla rovnako. Mum-Zi sa stala babkou v 17-tich. Obe boli v háreme.

V roku 1932 porodilo šesťročné dievča v indickom Dillí, známa ako H.

V roku 1934 porodila mŕtve dieťa ďalšia šesťročná Jelizaveta Gryščenková. Otcom bol jej dedko.

V roku 1936 porodila Kolumbijčanka Griseldina Acuña chlapca. Mala len osem rokov. Otcom dieťaťa bol údajne rodinný priateľ. 


V roku 1957 porodila v nemocnici v Lime len osemročná Hilda Trujillová dievčatko menom María del Rosario.

V roku 1993 porodila osemročná Mexičanka Zulma Morales chlapčeka v nemocnici v Guadalajare.

V roku 2004 vyšlo najavo tehotenstvo osemročnej Kolumbijčanke, keď si policajt všimol, že má vypuklé brucho a domnieval sa, že pašuje drogy. Vyšetrenie odhalilo, že je v 32. týždni tehotenstva. Vraj ju znásilnil lekárnik, keď bola vyzdvihnúť lieky pre mamu.

V roku 2006 priviedla na svet chlapca deväťročné dievča z Peru. Znásilnili ju dvaja bratia.

V roku 2010 porodila zdravého chlapca v Čchang-čchunu na severovýchode Číny deväťročná školáčka. Otec zostal neznámy, aj keď bol zo znásilnenia podozrivý jej otec.

V roku 2012 porodila dcéru 10-ročná Kolumbijčanka z indiánskeho kmeňa Wayuu.
SVET/ tn.cz, nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti