Zázrak v Thajsku: Slonica porodila vzácne dvojčatá

Zázrak v Thajsku: Slonica porodila vzácne dvojčatá
Dvojičky narodené v Thajsku Zdroj: Profimedia

V Ayutthayi v strednom Thajsku sa odohral neobyčajný príbeh. Slonica Chamchuri, ktorá práve oslávila 36. narodeniny, porodila dvojčatá, čo ošetrovatelia označili za malý zázrak.

V Ayutthayi v strednom Thajsku nikto neočakával, že 36-ročná samica Chamchuri porodí dvojičky. Keď teda minulý piatok priviedla na svet malého samčeka, zamestnanci predpokladali, že pôrod je hotový.

Avšak počas toho, ako čistili prvé mláďa a pomáhali mu postaviť sa na nohy, počuli hlasný buchot a uvedomili si, že slonica porodila druhé sloníča, samičku.

Nasledovala panika, kedy ošetrovatelia museli zasiahnuť, aby zabránili matke v ohrození druhého mláďaťa, pričom sa jeden zo zamestnancov zranil. Ani to mu však podľa jeho slov nemohlo zabrániť v radosti z narodených dvojičiek. „Bol som taký šťastný, že som ani necítil bolesť," uviedol Charin Somwang pre BBC.

Prečítajte si tiež:

Vzácny prípad

Podľa výskumnej organizácie Save the Elephants sa dvojčatá vyskytujú len v jednom percente prípadov narodenia slona, pričom kombinácia samca a samice je ešte vzácnejšia.

„Keď sme druhé sloníča vytiahli von, preč od matky, mláďa sa postavilo. Všetci sme jasali, pretože je to zázrak," povedal pre BBC veterinár Lardthongtare Meepan.

V Thajsku sú slony považované za posvätné a sú národným symbolom. Park Ayutthaya Elephant Palace and Royal Kraal sa po narodení dvojičiek začal naplno venovať ich dôkladnej starostlivosti. V súlade s thajskými tradíciami budú mláďatá pomenované po siedmich dňoch od narodenia.

Prečítajte si tiež:

Záchrana pred ulicou

Vedenie parku tvrdí, že slony, ktoré sa nachádzajú v ich zariadení boli zachránené z ulice. V minulosti bola v tejto krajine zakázaná ťažba dreva v prírodných lesoch, čím mnohí obyvatelia prišli o prácu. To ich prinútilo nútiť tamojšie slony predvádzať triky pre turistov výmenou za peniaze.

V niektorých mestách sú dokonca slony využívané na prepravu turistov na svojich chrbtoch do chrámov a historických ruín. Proti takémuto zaobchádzaniu bojujú aj ochrancovia prírody.

V Thajsku sa na turistické účely využíva viac slonov než kdekoľvek inde. V porovnaní s ostatnými krajinami, kde slony držia zajatí, sú však takmer všetky thajské slony v súkromnom vlastníctve.

Navzájom si dávajú mená a oslovujú sa nimi. Pozrite si archívnu reportáž:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti