Vážna nehoda na Islande. Havaroval autobus s českými turistami

Vážna nehoda na Islande. Havaroval autobus s českými turistami
Zdroj: Profimedia

Na severe Islandu havaroval autobus s českými turistami, viacerí utrpeli vážne zranenia. V dôsledku nehody museli uzavrieť cestu.

Na severe Islandu havaroval v piatok autobus s českými turistami. Po nehode museli s vážnymi zraneniami hospitalizovať niekoľko ľudí, potvrdilo v nedeľu české ministerstvo zahraničných vecí. TASR o tom informuje podľa spravodajského portálu Novinky.cz.

Môžeme potvrdiť, že na severe Islandu v oblasti Akureyri prišlo v piatok k nehode autobusu s českými občanmi. V autobuse bolo 20 českých turistov a dvaja českí vodiči," uviedla hovorkyňa českého rezortu diplomacie Mariana Wernerová.

Zároveň dodala, že ťažko a stredne ťažko ranených turistov hospitalizovali v nemocniciach v meste Akureyri a hlavnom meste Reykjavík. V nemocnici zostáva deväť pacientov. Zvyšné osoby s ľahšími zranenia sa chystajú naspäť do Česka," uviedla hovorkyňa.

České zastupiteľské úrady sú podľa Wernerovej v kontakte s nemocnicou a aj s cestovnou kanceláriou zodpovednou za zájazd. Zranených Čechov pritom v nemocnici už navštívila česká konzulka.

Prečítajte si tiež:

Nikto nezomrel

Zájazd organizovala cestovná agentúra CK Adventura, podľa ktorej zriadil Islandský Červený kríž pre českých občanov, ktorí neboli hospitalizovaní, centrum krízovej pomoci.

Turisti, ktorí už boli prepustení z nemocníc alebo hospitalizovaní neboli, sa vrátia v riadnom termíne späť do Česka, uviedol riaditeľ CK Adventura Petr Novotný s tým, že zájazd sa končí už v nedeľu.

Podľa islandského portálu Iceland Review havaroval autobus s Čechmi v horskej oblasti na ceste tiahnucej sa pozdĺž údolia Öxnadalsheidi. Autobus sa podľa portálu pri nehode prevrátil. V dôsledku nehody museli uzavrieť aj cestu.

Na miesto nehody však rýchlo dorazili záchranári, ktorí zistili, že nikto nezomrel. Väčšinu zranených následne previezli do nemocnice v Akureyri. Päť ľudí s najvážnejšími zranenia priviezli zase vrtuľníkom do Reykjavíku.

Portál uviedol, že pravdepodobnou príčinou nehody bol roztopený asfalt na vozovke. K jeho roztopeniu pritom prišlo pre vysoké teploty vzduchu.

Na diaľničnom obchvate v Petržalke vyhasol život iba 24-ročného vodiča. Pozrite si archívnu reportáž:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti