Neďaleko Los Angeles sa šíri lesný požiar, hasenie komplikuje silný vietor

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Požiar vypukol v sobotu (15. 6.) popoludní miestneho času neďaleko diaľnice asi 100 kilometrov severozápadne od Los Angeles. Plamene sa rýchlo rozšírili na plochu viac ako 41 štvorcových kilometrov. V evakuovanej rekreačnej oblasti zhoreli dve budovy.

Hasiči sa snažia dostať pod kontrolu rýchlo šíriaci sa lesný požiar severne od Los Angeles v americkom štáte Kalifornia. Hasenie komplikuje silný vietor. Miestne úrady z ohrozenej rekreačnej oblasti Hungry Valley evakuovali najmenej 1200 ľudí, informuje agentúra AP.

Požiar vypukol v sobotu popoludní miestneho času neďaleko diaľnice asi 100 kilometrov severozápadne od Los Angeles. Plamene sa rýchlo rozšírili na plochu viac ako 41 štvorcových kilometrov. V evakuovanej rekreačnej oblasti zhoreli dve budovy.

Tento rok ide o prvý väčší lesný požiar v okolí Los Angeles, príčina jeho vzniku je predmetom vyšetrovania. Miestne úrady dosiaľ nehlásili žiadne zranenia.

Plamene sa šíria v hornatom teréne, silné poryvy vetra sťažujú hasenie z lietadiel. „Vietor rozprašuje vodu všade, kde ju nepotrebujeme. Takže je to výzva,“ povedal predstaviteľ miestneho hasičského zboru Kenichi Haskett.

Oheň sa blížil k jazeru Pyramid Lake, ktorého okolie bolo na Deň otcov uzatvorené. V nedeľu plamene neohrozovali žiadne domy. Úrady však varovali obyvateľov obce Castaic, kde žije asi 19.000 ľudí, aby sa v prípade zhoršenia situácie pripravili na evakuáciu.

​Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 12. 6. 2024. Požiar obytného domu v Kuvajte si vyžiadal najmenej 41 obetí:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti