Lietadlo s novozélandským premiérom sa pokazilo počas cesty do Japonska

Na archívnej snímke z 20. decembra 2023 novozélandský premiér Christopher Luxon.
Lietadlo s novozélandským premiérom sa pokazilo počas cesty do Japonska. Zdroj: TASR/AP Photo/Mark Baker, File

V dôsledku technickej poruchy využil predseda novozélandskej vlády komerčnú linku, potvrdila v pondelok (17. 6.) jeho kancelária.

Lietadlo Boeing 757 novozélandskej armády s premiérom Christopherom Luxonom na palube sa pokazilo počas zastávky na ceste do Japonska. V dôsledku technickej poruchy využil predseda novozélandskej vlády komerčnú linku, potvrdila v pondelok (17. 6.) jeho kancelária. Informuje agentúra Reuters.

Luxon má počas štvordňovej návštevy Japonska na programe aj stretnutie so svojím japonským kolegom Fumiom Kišidom.

Stroj sa podľa novozélandských médií pokazil počas zastávky na doplnenie paliva na letisku v Papue-Novej Guinei. V tamojšej metropole Port Moresby tak uviazla podnikateľská delegácia a novinári, zatiaľ čo Luxon pokračoval na ceste do Japonska komerčnou linkou.

Prečítajte si tiež:

Dve lietadlá Boeing 757 novozélandskej armády majú viac ako 30 rokov, čo spôsobuje, že sú čoraz menej spoľahlivé. Novozélandská ministerka obrany Judith Collinsová v pondelok povedala, že sústavné problémy s týmito lietadlami sú "trápne". Ministerstvo podľa nej zvažuje, že Luxon bude odteraz na pracovné cesty využívať komerčné linky.

Novozélandskú armádu trápi starnúca technika a s ťažkosťami sa snaží udržať dostatočný personál. Vláda uviedla, že by chcela na obranu vynaložiť viac finančných prostriedkov, no sa zároveň sa snaží znižovať výdavky pre nepriaznivé hospodárske podmienky. 

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 8. 5. 2024 o dramatickom pristátí Boeingu:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti