VIDEO: Hororových tridsať minút dole hlavou. Študenti uviazli na kolotoči

Atrakcia, na ktorej uviazlo 28 ľudí.
Atrakcia, na ktorej uviazlo 28 ľudí. Zdroj: X / Portland Fire & Rescue

Prišli osláviť koniec školského roka. Namiesto zábavy prežili nekonečných tridsať minút dole hlavou.

V zábavnom parku v Oregone zasahovali hasiči. Vyslobodili dvadsaťosem ľudí, ktorí uviazli na kolotoči. Dole hlavou viseli približne tridsať minút, informuje BBC.

Takmer storočný Oaks Park otvorili v roku 1905. Odvtedy funguje nepretržite. Kolotoč, na ktorom uviazli ľudia, je v prevádzke od roka 2021.

Ide o kolotoč s názvom AtmosFear, ktorý funguje ako kyvadlo. V sobotu (15.6.) si prišlo atrakciu užiť viacero ľudí. Dvadsaťosem z nich však bolo v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

Kolotoč sa s ľuďmi zasekol práve vtedy, keď viseli dole hlavou. Personál ihneď park uzatvoril a privolal pomoc. Hasiči a zdravotnícki záchranári prišli asi o 25 minút neskôr, píše The Guardian s odvolaním sa na zverejnené stanovisko zábavného parku.

Oslavovali koniec školského roka

Po príchode pomoci sa personálu podarilo kolotoč opäť spustiť a ľudí vyslobodiť. Daniel Allen, ktorý uviazol na kolotoči pre CBS News Kion povedal, že jeho utrpenie bolo „šialené“. Celý čas zadržiaval zvracanie, boleli ho nohy a pociťoval bolesti v oblasti močového mechúra.

Médiá tiež informujú, že na kolotoči uviazli najmä stredoškolskí študenti, ktorí prišli do zábavného parku osláviť koniec školského roka.

Nikto sa nezranil, jednu osobu so zhoršeným zdravotným stavom preventívne previezli do nemocnice na vyšetrenie.

Vyjadrenie vedenia parku

Zábavný park bude zisťovať, prečo došlo k poruche a atrakcia bude do odvolania mimo prevádzky.

„Chceli by sme vyjadriť uznanie záchranárom a našim zamestnancom za to, že podnikli rýchle kroky vedúce k dnešnému pozitívnemu výsledku, ako aj ostatným hosťom parku, ktorí sa rýchlo riadili pokynmi, aby park opustili a aby uvoľnili miesto záchranárom,“ uviedlo vedenie parku v stanovisku.

Zábava na detskom kolotoči sa zmenila na nárek, dva a pol ročného chlapca zasiahol elektrický prúd. Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín (7.7.2023): 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti