VIDEO: Pokazený úvod sezóny v známom letovisku. Po spozorovaní veľkého žraloka zatvorili už tretiu pláž

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Žralok sa nechal vyniesť vlnou priamo na pláž. Zmizol však takmer tak rýchlo, ako sa objavil.

Pozorovania žralokov zatvorili ďalšie dve španielske pláže, pričom na ďalšej museli vyvesiť červenú vlajku  len niekoľko hodín po tom, čo miestni úradníci dali turistom zelenú na návrat, informuje portál Daily Mail.

Plavčíci nariadili kúpajúcim sa, aby vyšli z vody na pláži Melenara na východnom pobreží ostrova Gran Canaria počas víkendu, keď policajný dron spozoroval vo vode žraloka kladivohlavého.

Pláž pritom otvorili iba niekoľko hodín predtým, keď úrady usúdili, že je po predošlých incidentoch so žralokmi bezpečná.

Len o dve hodiny neskôr vyvesili červené vlajky aj na susedných plážach Salinetas a Playa de San Agustín. Paniku vyvolala veľká plutva, ktorú niekto spozoroval neďaleko reštaurácie s výhľadom na more s názvom Balcon de San Augustin.

Paryba však zmizla takmer tak rýchlo, ako sa objavila, pričom miestna polícia a ďalší predstavitelia nedokázali nájsť neidentifikovaného žraloka napriek ich maximálnemu úsiliu.

Biológ tvrdí, že nie je dôvod na paniku

Zatiaľ nie je jasné či išlo o toho istého žraloka kladivohlavého, ktorého pozorovanie zatvorilo pláž Melenara. Podľa odhadov išlo o najmenej 3 metre dlhého jedinca.

Plne vyvinuté žraloky kladivohlavé pritom môžu merať aj dvojnásobok a s maximálnou hmotnosťou 350 kg sa radia medzi najväčších predátorov oceánov.

Biológ Asier Furundarena po víkendových pozorovaniach na Gran Canarii trval na tom, že nie je dôvod na poplach.

„Ľudia by mali rešpektovať pokyny, ktoré dostávajú od plavčíkov a miestnej polície alebo iných prítomných úradov, a zostať pokojní, pretože sa im absolútne nič nestane,“ uviedol Furundarena pre Daily Mail a dodal: „Tiež by si mali užiť chvíle, keď majú možnosť stretnúť tieto ohrozené tvory, pretože je to privilégium a môžu tu hľadať útočisko.“

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti