V Grécku našli už päť mŕtvych turistov, po iných stále pátrajú. Všetci mali urobiť tú istú chybu

Pátranie po nezvestných turistoch - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

V priebehu posledných dvoch týždňov našli na gréckych ostrovoch už päť mŕtvych turistov, ktorí boli nezvestní.

V Grécku stále pátrajú po viacerých nezvestných turistoch. Už päť ľudí našli mŕtvych.

Začiatkom týždňa sme informovali o 55-ročnom turistovi z USA, ktorého telo našla turistka vyplavené na pláži na ostrove Mathraki. Smutný koniec malo aj pátranie po 74-ročnom seniorovi z Holandska, ktorý bol nezvestný po tom, čo sa sám vybral na vychádzku na ostrove Samos.

Prečítajte si tiež:

Niektoré pátrania stále trvajú

Už skôr sme písali aj o pátraní po britskom moderátorovi Michaelovi Mosleym. Ten zmizol na ostrove Symi začiatkom tohto mesiaca. 

Mosley sa vydal počas horúčavy na prechádzku popri pobreží, z ktorej sa už nevrátil. Jeho telo našli v nedeľu (9. 6.) v hornatej oblasti ostrova. 

Portál Independent informuje aj o dvoch nájdených mŕtvych turistoch na Kréte. 

Stále pritom trvá pátranie na ostrove Sikinos po dvoch starších ženách z Francúzska, ktoré sa spolu vybrali na túru. Jedna z nich sa snažila skontaktovať hotel, kde bola ubytovaná, no nepodarilo sa jej dostatočne upresniť miesto, kde sa nachádzajú. 

Minulý týždeň v utorok (11. 6.) zase zmizol na ostrove Amorgos aj 59-ročný Američan. Vyrazil na výlet a mal sa stretnúť s kamarátom. Odvtedy po ňom pátrajú záchranári aj mužov brat a partnerka, ktorí prileteli do Grécka.

Prečítajte si tiež:

Jasný vzorec

Ako podotýka tn.cz, všetky zmiznutia majú podobnú príčinu. V Grécku už niekoľko dní panujú teploty presahujúce aj hranicu 40 stupňov Celzia. Nezvestní turisti, viacerí v pokročilejšom veku, napriek tomu v týchto extrémnych horúčavách vyrazili na túry, vychádzky a výlety. Tie ich neraz priviedli do vnútrozemí ostrovov, pričom niektoré z nich sú veľmi riedko obývané.

V takýchto teplotách môže ľahko dôjsť k prehriatiu mozgu, ktoré je známe ako úžeh. S ním súvisia problémy s rozhodovaním či poznávaním svojho okolia. Zablúdiť v často skalnatom teréne gréckych ostrovov tak môže byť smrteľné. 

Hoci príčina úmrtí nezvestných turistov nie je ešte známa, hovorca gréckej polície Petros Vassilakis v tom má jasno. „Je to úplne jasný vzorec. Všetci šli na výlet vo vysokých teplotách,“ cituje ho agentúra Reuters.

Horúčavy dorazili v týchto dňoch aj na Slovensko:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti