Pri búrke v Česku spadol páru na stan strom. Muž tesne unikol smrti, žena také šťastie nemala

Búrka - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

České regióny Moravu a Sliezsko zasiahli v stredu (19. 6.) večer silné búrky. Spadnutý strom zabil v Českom Těšíne človeka.

Nepriaznivé počasie prerušilo dopravu na železničných tratiach a voda zaplavila ulice vo viacerých obciach. Dažde spôsobili na niektorých miestach aj prerušenie dodávky elektrickej energie. Informujú o tom Novinky.cz a ČT24.cz.

Mužovi sa podarilo utiecť

„V súvislosti s búrkami, ktoré postupujú Moravskosliezskym krajom, sa zvyšuje počet výjazdov hasičov. V súčasnosti riešime popadané stromy a odčerpávanie vody zo zatopených pivníc rodinných domov. Aktuálne riešime 600 udalostí súvisiacich s búrkami,“ informovala po 22.00 h hovorkyňa tamojších hasičov Kamila Langerová.

Búrky si zároveň vyžiadali aj jeden ľudský život. V Českom Těšíne padajúci strom zabil ženu, informuje tn.cz

„Strom spadol na stan páru. Mužovi sa podarilo utiecť, žene bohužiaľ nie,“ uviedla Langerová.

Prečítajte si tiež:

Situácia sa upokojuje

Padnuté stromy zároveň prerušili v Olomouckom a Moravskosliezskom kraji. Problémy hlásia v železničnej doprave aj na hraniciach s Poľskom. Silné búrky sa prehnali aj južnou Moravou, podľa hasičov však nespôsobili toľko problémov ako na severovýchode ČR.

Situácia sa však pomaly upokojuje, informoval pred polnocou podľa ČT24.cz meteorológ z Českého meteorologického úradu. „Máme ešte slabé zrážky na severovýchode územia, kde je stále zvýšená oblačnosť, ale musíme povedať, že situácia je oveľa pokojnejšia ako pred niekoľkými hodinami,“ uviedol. Na niektorých miestach je podľa neho už takmer jasno a začína sa ochladzovať. Meteorológovia neočakávajú v noci na štvrtok ďalšie búrky.

Na väčšine územia Moravy a Sliezska prevládalo v stredu tropické počasie s teplotami až 33 stupňov, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ten na silné búrky upozornil už v priebehu dňa, výstraha platila do stredajšej polnoci.

Pozrite si predpoveď počasia z 19. 6. 2024 na nasledujúce dni:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Počasie

Dôležité udalosti