Rana a ľudia od krvi. Svedkovia opísali výbuch v Chorvátsku, pri ktorom zahynulo dieťa (†9) z Česka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tragédia na chorvátskych cestách. Pri výbuchu zahynulo dieťa a ďalšie dve ženy skončili v nemocnici. Išlo o rodinu z Českej republiky.

Rodina zastavila v stredu (19. 6.) večer okolo 18.00 hod na ceste pri obci Bilišane neďaleko mesta Obrovac, píše tn.cz s odvolaním sa na denník Zadarski. Dôvodom, prečo odstavili auto, mala byť porucha.

V tej chvíli došlo k výbuchu, pri ktorom zahynulo 9-ročné dieťa. Dve ženy vo veku 49 a 34 rokov previezli do nemocnice v Zadare. V aute sa viezol aj 39 ročný muž, ktorého po ošetrení prepustili. 

Úmrtie dieťaťa už potvrdilo aj české ministerstvo zahraničných vecí. „Bohužiaľ došlo k bližšiemu neupresnenému výbuchu, pri ktorom zomrel český občan a ďalší dvaja boli zranení,“ uviedol rezort s tým, že okolnosti tragédie sa vyšetrujú a českí diplomati sú v kontakte s tamojšou políciou.

Jednu zo žien s poraneniami brucha operovali v noci zo stredy na štvrtok, pričom má byť v stabilizovanom stave. Druhá zo žien utrpela vážne poranenie oka a má byť rovnako v stabilizovanom stave.

Prečítajte si tiež:

Mal to byť granát

Chorvátska polícia vo štvrtok ráno uviedla, že výbuch zrejme spôsobila výbušná látka v aute. 

„Existuje podozrenie, že k výbuchu došlo v dôsledku aktivácie neznámeho výbušného prípravku, ktorý sa nachádzal v aute s českou poznávacou značkou, ktoré vlastnil český občan a ktoré zastavilo pre poruchu na odpočívadle pozdĺž okresnej cesty ŽC-6025 v oblasti Bilišane,“ uviedla polícia.

Ako však uviedli dva zdroje blízke rodinám, ktoré tragédia postihla, malému chlapcovi mal v rukách vybuchnúť granát, ktorý našiel v kríkoch.

Polícia pokračuje vo vyšetrovaní a tamojšie štátne zastupiteľstvo už nariadilo pitvu zosnulého chlapca.

Prečítajte si tiež:

Svedecké výpovede

Zo výpovedí svedkov vyplýva, že dieťaťu sa po výbuchu nedalo pomôcť. 

„Počuli sme hlasnú ranu. Náš sused Slobodan zavolal sanitku a tiež videl dieťa, ktoré sa nepodarilo zachrániť,“ uviedli pre web Danas Branko a Marija, ktorí žijú približne pol kilometra od miesta tragédie.

Práve spomínaný Slobodan Oluić bol jedným z prvých, kto na zraneným pomáhal. „Videl som tam dve autá a pred nimi som videl niekoľko ľudí, ktorí boli od krvi,“ hovorí.

„Dieťa po výbuchu zomrelo prakticky na mieste, ženy a muž boli zranení,“ dodal svedok. 

Ak sa chystáte na dovolenku do Chorvátska autom, zmapovali sme pre vás náklady na jazdu aj ceny na pumpách:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti