VIDEO: Prechádzali sa pri rozbúrenom mori. Ženu odniesla veľká vlna, niekoľko dní po nej pátrajú

Romantická chvíľa na pláži sa zmenila v peklo. V čase, keď sa pár prechádzal popri brehu, platili výstrahy pred búrkami.

Mladý pár sa v nedeľu (16.6.) v ruskom meste Soči prechádzal na pláži. Ženu stiahla pod hladinu obrovská vlna, už niekoľko dní je nezvestná.

Tragický incident zachytili kamery, informuje Free Press Journal.

Na videu je vidieť, ako sa muž so ženou prechádzajú blízko brehu a držia sa za ruky. V momente, keď prídu silné vlny, muž ženu objíme a snaží sa ju držať, aby nespadla. Oboch stiahla k zemi vlna. Muž sa stihol zachrániť, ona sa stratila pod hladinou.

Neustále po nej pátrajú

Údajne si dievča chcelo ísť omočiť nohy do vody. V čase, keď sa prechádzali po pláži, platili varovania pred búrkami.

Po 20-ročnej Diane pátra záchranný tím. Vodnú plochu skúmali na člne kilometer od brehu naposledy v stredu 19. júna. Podľa najnovších informácií ruských médií ju stále nenašli. V pátraní pokračovali aj vo štvrtok 20. júna, ale bezúspešne. 

Podľa Dianinej sestry bolo na mieste viacero očitých svedkov, no nikto jej neprišiel na pomoc. „Ľudia iba stáli, pozerali sa a natáčali si to na telefón,“ cituje sestru dievčaťa Runews.24. Dodala, že pláž bola pre návštevníkov otvorená aj napriek nepriazni počasia.

Muž, s ktorým sa Diana prechádzala po pláži, mal byť podľa slov jej sestry o jedenásť rokov starší. „Bol starší, mal si uvedomiť nebezpečenstvo a nepustiť ju k vode,“ hovorí s dodatkom, že tragická udalosť nie je Dianinou vinou, pretože bola pri mori prvýkrát v živote.

Plavidlo na mori v Thajsku zachvátili plamene. Viac v archívnej reportáži z Televíznych novín (04.04.2024):

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti