Horor na dovolenke v Chorvátsku. Chlapcovi (†9) z Česka mal v rukách vybuchnúť granát, ktorý našiel v kríkoch

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nové informácie v prípade tragickej explózie v Chorvátsku. Podľa dvoch zdrojov mal deväťročného chlapca z Česka v stredu (19. 6.) zabiť granát, ktorý našiel v kríkoch na odpočívadle.

Reportérom TV Nova sa ozvali nezávisle od seba dvaja ľudia, ktorí poznajú rodiny zasiahnuté týmto nešťastím, píše tn.cz. Podľa nich dve rodiny cestovali domov zo spoločného výletu po Balkáne.

„Jedno auto začalo mať problémy s vodou, prehrievalo sa, praskla tam nejaká hadica. Zastavili kvôli oprave na malom parkovisku, chlapec odišiel do kríkov na záchod. Keď sa vracal, tak v natiahnutej ruke držal granát,“ povedal jeden zo zdrojov. Po výbuchu granátu bol chlapec na mieste mŕtvy. 

Cesty sa pritom zúčastnili štyria dospelí a tri mladšie deti. Pri výbuchu sa zranili traja dospelí, jeden muž a dve ženy. Tie sú hospitalizované a mimo ohrozenia života, muža po ošetrení prepustili.

Prečítajte si tiež:

Výpoveď otca ranenej

Podobne situáciu opísal pre tn.cz aj otec jednej zo zranených žien. „Zastavili, išli sa pozrieť, čo je s vodou. Praskla hadica. Chlapec vyskočil z auta na tom odpočívadle a bol neďaleko, len pár metrov od auta. Vrátil sa s niečím, čo pri príchode k autu explodovalo. Zať si myslel, že vybuchlo pruženie od auta, vraj to malo podobný akustický prejav, ale keď videl, že z mojej dcéry tečie krv, a pozreli sa za auto, tak to dieťa bolo mŕtve,“ opisuje situáciu muž.

Jeho dcéru previezli do nemocnice s poraneniami brucha a v noci ju operovali. „Dcéra mi povedala, že je ako tak v poriadku. Pravda je ale opakom, má črepiny v žalúdku, v pečeni a ešte po tele, budú jej ich údajne vyberať až v Českej republike,“ dodal otec ranenej s tým, že mu prekáža, ako sa celá vec v médiách prezentuje. 

Tvrdí, že určite nešlo o výbuch vo vnútri vozidla a nevybuchlo nič, čo si so sebou rodina priviezla.

Verzie sa líšia

Podľa prvotných špekulácií mohla byť za výbuchom mína, keďže auto zastavilo na otvorenom priestore a v Chorvátsku sa stále nachádzajú miesta s mínami a zabudnutou muníciou po občianskej vojne. 

Polícia túto verziu vyvrátila a uviedla, že za nešťastím by mala byť „aktivácia neznámeho výbušného prípravku, ktorý sa nachádzal v aute s českou poznávacou značkou“.

Predpoludním zase prišli chorvátske médiá s informáciou, že vybuchol plyn v nádrži.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti