Najdrahšia a najlacnejšia dovolenka. Nemci spočítali, v ktorých krajinách je najvýhodnejšie tráviť leto

Najdrahšia a najlacnejšia dovolenka. Nemci spočítali, v ktorých krajinách je najvýhodnejšie tráviť leto
Albánske letovisko Saranda. Zdroj: Profimedia.sk

Pre Nemcov sú dovolenky v zahraničí drahšie ako doma na severe Európy a vo Švajčiarsku. Najviac ušetria v Bulharsku a Albánsku.

Či už Nemci vycestujú do akejkoľvek prázdninovej destinácie, väčšinou narazia na nižšie ceny za ubytovanie a stravovanie ako v ich domovine. To im však nebráni v porovnávaní.

Nemci trávia leto najčastejšie v Nemecku, hoci každoročné dovolenky v zahraničí sú pre nich vo všeobecnosti lacnejšie. Bez ohľadu na to, či ide o obľúbené juhoeurópske destinácie či väčšinu susedných krajín, za návštevu reštaurácií či prenocovanie v hoteli zaplatia v niektorých prípadoch oveľa menej ako doma.

Ako v pondelok (17.6.) oznámil Federálny štatistický úrad vo Wiesbadene, čo sa týka turistických destinácií na juhu a juhovýchode Európy, ceny sú najvyššie v Taliansku. Ale aj tie sú stále nižšie ako v Nemecku – v priemere o 5 %.

Náklady na hotelové a gastronomické služby sú v Španielsku v priemere o 26 % nižšie ako u našich západných susedov. V Chorvátsku musia za tieto služby ľudia zaplatiť v priemere "len" o 18 % menej.

„V Grécku stojí prenocovanie alebo stravovanie v reštauráciách o 23 % menej a v Turecku dokonca o 41 % menej ako v Nemecku,“ spresňuje Deutsche Welle.

Ceny sú nižšie aj v niektorých susedných krajinách. Vo Francúzsku v priemere o dve percentá a v Rakúsku o tri percentá. Ešte menej treba na rovnaké služby vyčleniť v Poľsku (19 percent) alebo v Českej republike (36 percent).

Pre Nemcov sú dovolenky v zahraničí drahšie ako doma v Škandinávii. V Dánsku musia na rovnaké služby vyčleniť o tretinu viac peňazí, v Nórsku o 23 % a vo Švédsku o dve percentá viac. Najdrahšie je určite vo Švajčiarsku – nemeckí turisti tam zaplatia za jedlo a ubytovanie v priemere o 49 % viac ako doma.

Najlacnejšie letné dovolenky sú v Bulharsku a Albánsku. V Bulharsku stojí nocľah v hoteli a jedlo v reštaurácii v priemere o 55 % menej ako v Nemecku a o 54 % menej v Albánsku.

Letná dovolenka a financie bola jednou z tém, o ktorej sme sa rozprávali v Teleráne. 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti