USA sú znepokojené hrozbou Putina, že pošle zbrane Severnej Kórei

Na snímke ruský prezident Putin a líder KĽDR Kim Čong-un.
Ruský prezident Vladimir Putin a líder KĽDR Kim Čong-un. Zdroj: TASR/Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Americké ministerstvo zahraničných vecí vyjadrilo vo štvrtok znepokojenie nad vyjadrením ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý nevylúčil možnosť, že Rusko pošle zbrane Severnej Kórei. Podľa Washingtonu by takýto krok mohol destabilizovať Kórejský polostrov.

„Je to mimoriadne znepokojujúce,“ povedal hovorca amerického rezortu diplomacie Matthew Miller v reakcii na takúto hrozbu. „Mohlo by to byť v rozpore s rezolúciami Bezpečnostnej rady OSN, ktoré podporilo aj samotné Rusko,“ dodal. Informuje agentúra AFP.

Ruský prezident vo štvrtok počas návštevy Vietnamu nevylúčil, že Rusko pošle zbrane Severnej Kórei. Podľa jeho slov by išlo o dôsledok vyzbrojovania Ukrajiny zo strany Západu.

Prečítajte si tiež:

„Tí, ktorí ich (zbrane na Ukrajinu) posielajú, si myslia, že s nami nebojujú. Ja som však povedal, aj v Pchjongjangu, že si potom vyhradzujeme právo dodávať zbrane do iných regiónov sveta... Nevylučujem to,“ uviedol na margo takýchto potenciálnych zásielok.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 19. 6. 2024 o zbližovaní Ruska a KĽDR:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme USA

Dôležité udalosti