Prípad smrti českého chlapca v Chorvátsku: Dieťaťu zrejme v rukách vybuchol granát z vojenského cvičiska

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

O aké výbušné zariadenie konkrétne išlo, polícia naďalej vyšetruje. Podľa predbežných informácií však malo ísť o granát.

Chorvátska polícia obvinila v súvislosti so stredajším výbuchom, ktorý zabil malé české dieťa, 46-ročného Čecha, informuje portál Novinky.

Muž podľa zadarskej polície vstúpil s dieťaťom na vojenské cvičisko v meste Knin, fotil sa tam a ignoroval varovanie pred nebezpečenstvom v chorvátčine a angličtine. Následne deväťročného chlapca nechal zobrať bližšie neidentifikované výbušné zariadenie a vziať si ho so sebou do auta.

Posádka následne zastavila na odpočívadle pri dedine Bilišane pri meste Obrovace kvôli poruche vozidla. Chlapec sa mal so zariadením hrať a búchať s ním o zem.

V tej chvíli došlo k explózii, ktorá zranila dve ženy, ktoré sú hospitalizované, a zabila deväťročné dieťa. Staršia, 49-ročná žena, má poranené oko. Mladšia, 34-ročná matka zosnulého chlapca, je na tom horšie.

Má vážne zranenie brucha. Ihneď ju museli operovať a potom ju premiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti. Je v stabilizovanom stave. Muž väčšie zranenie neutrpel a bol prepustený do domáceho liečenia.

Prečítajte si tiež:

​Český občan je podozrivý z trestného činu „ohrozenie majetku a života nebezpečným činom alebo spôsobom“. Chorvátska polícia ho odovzdá tej českej.

O aké výbušné zariadenie konkrétne išlo, polícia naďalej vyšetruje. Na mieste výbuchu pozbierala všetky nájdené stopy, ktoré boli prevezené na forenzné testy do Záhrebu. Podľa predbežných informácií však malo ísť o granát.

„Môžem potvrdiť zadržanie českého občana v súvislosti so stredajším výbuchom v Zadarskej župe. S ohľadom na skutočnosť, že pri incidente zomrelo dieťa, nebudeme poskytovať žiadne informácie,“ uviedol k prípadu hovorca českého ministerstva zahraničných vecí Daniel Drake. „Náš zastupiteľský úrad je v kontakte so všetkými relevantnými inštitúciami,“ dodal.

O prípade sme informovali v štvrtkových Televíznych novinách. Viac sa dozviete z reportáže v priloženom videu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti