Odborníčky uviedli najčastejšie chyby, ktorých sa nevesty dopúšťajú pri výbere svadobných šiat

Ilustračná snímka.
Obchod so svadobnými šatami. Zdroj: Profimedia

Výber šiat je bezpochyby jedna z najkrajších a najvzrušujúcejších aktivít budúcich neviest. Vo svoj svadobný deň chcú, aby bolo všetko dokonalé, vrátane šiat. 

Dizajnérka Anna Ramirezová pre portál HuffPost hovorí, že kúpa svadobných šiat môže byť aj veľmi hlboká emocionálna jazda. Pôvodné predstavy neviest často narazia na realitu počas skúšania. 

„Počas skúšok často odhaľujú, čo skutočne lichotí ich postave a zvyšuje ich sebavedomie. Stáva sa, že nevesty objavia štýl, ktorý nepredpokladali, že im bude vlastný,“ hovorí Ramirezová.

Odborníci zhrnuli najčastejšie chyby, ktorých sa ženy pri kúpe šiat dopúšťajú.

Prečítajte si tiež:

Nakupovanie s veľkým počtom ľudí

Ako sa hovorí: Sto ľudí, sto chutí. Keď si privediete do svadobného salónu všetkých kamarátov a blízkych, riskujete, že vás zahltia veľkým množstvom názorov a pohľadov.

Ideálne je nakupovať len s najbližšími dvoma ľuďmi, pred ktorými sa cítite dobre a uvoľnene.

Nesprávna spodná bielizeň

Odborníci radia, aby ste si na skúšku šiat nevzali farebnú a výraznú spodnú bielizeň, ktorá bude presvitať. Ideálne sú bezšvové nohavičky vo farbe pokožky. 

Úskalím tiež býva, keď je žena veľmi presvedčená o svojej predstave a odmieta skúšať aj iné štýly šiat. Dizajnérky prezradili, že už veľakrát zažili minimalistky, ktoré si nakoniec vybrali veľké čipkované šaty. Radia, aby ste vyskúšali zo všetkého niečo a až potom sa rozhodli.

Je dobré experimentovať s rôznymi strihmi či materiálmi. Nakoniec môžete byť milo prekvapené.

Držte sa rozpočtu

Stáva sa, že sa nevesty zamilujú do drahých šiat, ktoré si nemôžu dovoliť. Dôležité je preto sa od začiatku držať pri zemi a šaty mimo váš rozpočet ani radšej neskúšať. Na začiatku si preto vyčleňte peniaze a podľa nich si hľadajte svadobné salóny. 

Na poslednú chvíľu

Riaditeľka svadobného salónu Marissa Rubinettiová radí kupovať šaty deväť až 12 mesiacov pred svadbou. Budete mať tak dostatok času na ich poctivý výber, ale aj na prípadné krajčírske úpravy.

Netreba zabúdať ani na to, že si treba vyčleniť čas aj na doplnky či závoj. Aj jeho úprava je časovo náročná.

Prečítajte si tiež:

Nepreháňajte to s nákupmi

Skúšanie môže byť vyčerpávajúce a preto si neplánujte viac ako dve stretnutia v salóne na jeden deň. 

Ďalšou dobrou radou je uprednostňovať svoj názor a nenechať sa presvedčiť druhými. Najdôležitejšie je, aby ste v šatách cítili dobre.

Niekedy sa však stáva, že nevesty sú samé sebe najväčšími kritičkami. Veľakrát sa zameriavajú len na svoje nedostatky. Nebojte sa hovoriť o svojich pocitoch. Odborníci v salónoch si s tým budú vedieť poradiť.

Nezabudnite si to užiť

Sústreďte sa na cestu, nie cieľ. Nakupovanie svadobných šiat môžete premeniť na zábavnú aktivitu so svojou mamou alebo najlepšou priateľkou. Nakoniec z toho bude aj zábava, nielen stres.

Páry sa do manželstva príliš nehrnú. Každý štvrtý ženích a každá šiesta nevesta majú po štyridsiatke. Zisťovali sme, prečo je to tak:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti