Dvadsať rokov dostávala plat za ničnerobenie. Teraz sa s firmou súdi

Dvadsať rokov dostávala plat za ničnerobenie. Teraz sa s firmou súdi
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock

Bizarný prípad rieši zamestnankyňa mobilného operátora vo Francúzsku. Dvadsať rokov dostávala plat, no nepohla ani prstom. V dôsledku sociálnej izolácie upadla do depresie a rozhodla sa situáciu riešiť súdnou cestou z dôvodu diskriminácie.

Laurence Van Wassenhoveová pracovala mnoho rokov pre mobilného operátora, aj napriek tomu, že trpela zdravotnými komplikáciami, informuje web Oddity Central.  

Francúzka pracovala v sieti France Telecom od roku 1993. Potom si spoločnosť prevzal mobilný operátor Orange.

Prečítajte si tiež:

Dali jej platené voľno 

Jej pôvodný zamestnávateľ vedel, že trpí epilepsiou a ochrnutú má polovicu tela aj tváre. Do roku 2002 pracovala ako sekretárka na personálnom oddelení. Potom požiadala o preloženie do inej časti Francúzska. Jej žiadosti vyhoveli, ale nové pracovisko neprispôsobili jej potrebám.

Lekár v posudku z roku 2004 uviedol, že pozícia pre ňu nie je vhodná. Firma ju najprv poslala na platené voľno a neskôr ju chceli poslať do dôchodku, s čím žena nesúhlasila.

Mobilnému operátorovi sa však situáciu nepodarilo napraviť a namiesto toho jej nasledujúcich 20 rokov vyplácal plnú mzdu bez toho, aby žena niečo v práci urobila.

Prečítajte si tiež:

Opäť sa súdi

„Byť doma, dostávať plat a nepracovať, to nie je žiadna výsada. Je veľmi ťažké to znášať,“ povedala pre The Sun. Priznala tiež, že mala finančné problémy a dokonca jej hrozilo vysťahovanie z domu.

Laurence problém nahlásila už v roku 2015 z dôvodu diskriminácie pre jej zdravotný stav. No situácia sa nezlepšila a zamestnávateľ jej stále nepridelil žiadne úlohy.

Po rokoch údajne upadla do depresie práve zo sociálne izolácie, preto sa rozhodla prípad znovu riešiť súdnou cestou, píše francúzsky denník La Dépêche.

Dôchodca z Nových Zámkov je presvedčený, že najlepším liekom sú pracovné nástroje. Viac sa dozviete v nasledujúcej reportáži: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti