USA: Streľba v obchode s potravinami si vyžiadala troch mŕtvych a 10 zranených

Streľba v obchode s potravinami si vyžiadala troch mŕtvych a 10 zranených.
Miesto činu. Zdroj: Colin Murphey/Arkansas Democrat-Gazette via AP)

K streľbe došlo krátko po 11.30 hod miestneho času v obchode s potravinami Mad Butcher v meste Fordyce.

Piatková streľba v obchode s potravinami v americkom štáte Arkansas si vyžiadala troch mŕtvych a 10 zranených, vrátane dvoch policajtov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP. 

K streľbe došlo krátko po 11.30 hod miestneho času v obchode s potravinami Mad Butcher v meste Fordyce. Privolaná polícia postrelila podozrivého zo streľby, nespôsobila mu však život ohrozujúce zranenia, uviedol na tlačovej konferencii riaditeľ arkansaského ministerstva verejnej bezpečnosti Mike Hagar. Medzi postrelenými boli dvaja policajti, ich zranenia taktiež neboli život ohrozujúce. 

"Ostatní utrpeli zranenia od život neohrozujúcich až po kritické," povedal Hagar. 

Polícia bezprostredne neuviedla, či k streľbe došlo v predajni alebo mimo nej, ani čo bolo útočníkovým motívom streľby. 

Fordyce je mestečko s približne 3.200 obyvateľmi, ktoré sa nachádza 104 kilometrov južne od hlavného mesta štátu, Little Rock. 

Prečítajte si tiež:

Video zverejnené na sociálnych sieťach ukazovalo najmenej jednu osobu ležiacu na parkovisku, zatiaľ čo ďalšie zachytilo viac výstrelov. 

Zábery z miesta činu od reportérov ukázali množstvo dier po guľkách vo výklade obchodu s potravinami. Na videozáznamoch bolo vidieť, ako miestne i štátne záchranárske inštitúcie zasahujú na mieste činu a ako v blízkosti pristáva najmenej jeden zdravotnícky vrtuľník. 

Prečítajte si tiež:

Guvernérka štátu Arkansas Sarah Huckabee Sandersová uviedla, že bola o streľbe informovaná. "Ďakujem orgánom činným v trestnom konaní a záchranárom za ich rýchlu a hrdinskú akciu na záchranu životov," napísala na sociálnej sieti X. "Moje modlitby sú s obeťami a všetkými tými, ktorých sa táto udalosť dotkla," dodala. 

Ide o najnovší prípad masovej streľby, ktorá sa odohrala v obchode s potravinami. Biely rasista v roku 2022 zabil 10 Afroameričanov v supermarkete Buffalo. Táto streľba sa odohrala niečo viac ako rok po streľbe v supermarkete Boulder v štáte Colorado, pri ktorej prišlo o život taktiež 10 ľudí.

Pozrite si aj reportáž z nedávnej streľby na Slovensku

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti