Štípu vás komáre? Môže za tým byť farba vášho oblečenia

Štípu vás komáre? Môže za tým byť farba vášho oblečenia
Ilustračný obrázok - komár Zdroj: Shutterstock

Ak sa vám zdá, že vás komáre štípu viac ako ostatných, nie je to len vaša predstava. Podľa výskumov majú komáre preferencie a niektorí ľudia sú pre nich atraktívnejší.

Ak sa vám zdá, že vás komáre štípu viac ako ľudí naokolo a ak ste sa niekedy cítili ako „magnet na komáre,“ tak máme pre vás odpoveď prečo to tak je. Podľa profesora z Rockefellerovej Univerzity to nie je len pocit, ale fakt, že komáre preferujú niektorých ľudí viac.

Prečítajte si tiež:

Komáre majú obľúbené farby

​​Jedným z hlavných faktorov pre komára pri výbere koho uštipnú je vaša veľkosť a váha oproti ľuďom v okolí. Komáre preferujú väčšiu plochu tela. V praxi to vyzerá tak, že viac uštipnutí utŕžia muži ako ženy a najmenej doštípané budú deti.

Farba vášho oblečenia je pre komára tiež rozhodujúca. Vedci na Washingtonskej Univerzite zistili, že komáre preferujú ľudí oblečených v červenej, oranžovej, čiernej a aj v azúrovej farbe, informuje Newsweek.

Prečítajte si tiež:

Voňavky ich priťahujú

Komáre sa živia nektárom a tak ich prirodzene viac lákajú voňavky, ktoré majú ovocnú vôňu. Podľa portálu Bug Pursuits je ideálne nenosiť voňavky a voňavé krémy do prírody, ale ak chcete príjemne voňať, tak odporúčajú použiť esenciálne oleje.

Viac zistite v reportáži o zásahoch proti komárom:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zdravie

Dôležité udalosti