Netradičné trávenie dôchodku. Manželia sa rozhodli žiť na dovolenkových lodiach, dôvod vás prekvapí

Netradičné trávenie dôchodku. Manželia sa rozhodli žiť na dovolenkových lodiach, dôvod vás prekvapí
Ilustračný obrázok - výletná loď Zdroj: Pixabay/LUM3N

Manželský pár sa rozhodol pre netradičné trávenie dôchodku. Na dovolenkových lodiach žijú už tri roky a neplánujú prestať.

Dôchodcovia Marty a Jess Ansenovci z Austrálie už tri roky bez prestávky žijú na dovolenkovej lodi. Pre tento životný štýl sa rozhodli, aby neupadli do rutiny v domove dôchodcov a aby mohli aj vo vyššom veku spoznávať svet a každý deň vidieť iné miesto. Aj na mori majú každodenné rituály ako napríklad hranie stolného tenisu.

Prečítajte si tiež:

Menej nákladov

Okrem zaujímavého programu má život na lodi pre Martyho a Jess ďalšiu výhodu. Nemusia sa starať o platenie nájmu alebo domova dôchodcov, nemusia nakupovať potraviny a ani prať oblečenie. „Tento životný štýl je veľmi efektívny,“ povedali pre magazín PEOPLE.

Prečítajte si tiež:

Posádka je ich rodina

Momentálne sú Marty s Jess na dovolenkovej lodi Princess Cruise od júna 2022. Síce majú vlastnú rodinu, dokonca pravnúčatá, no aj posádku berú ako najdôležitejšiu súčasť ich života.

Tá sa k nim tiež správa ako k členom vlastnej rodiny a dokonca im pripravujú narodeninové oslavy. Manažér zamestnancov lode vtipkuje, že ich berie ako vlastných rodičov, informuje austrálsky portál A Current Affair.

Marty a Jess sa s Princess Cruise budú plaviť do augusta tohto roka, následne sa presunú na inú loď.

Pozrite si reportáž o novej lodi na Šírave:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti