Populárny dovolenkový ostrov ponúka ubytovanie zdarma. Má to však viaceré háčiky

Populárny dovolenkový ostrov ponúka ubytovanie zdarma. Má to však viaceré háčiky
Sardínia. Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/DaLiu

Známy ostrov chce prilákať čo najviac turistov, a preto ponúka ubytovanie zdarma. Na prvý pohľad to síce vyzerá lákavo, záujemcovia však musia splniť niekoľko dôležitých podmienok.

Talianska Sardínia stále láka vášnivých cestovateľov, ľudia však väčšinou vyhľadávajú letovisko Costa Smeralda. Málokto už zavíta na juhozápadné pobrežie ostrova.

Miestni to chcú zmeniť, a preto prišli s nápadom na bezplatné ubytovanie, informuje BBC. Ponuka sa týka oblasti okolo baníckeho chodníka Santa Barbara, ktorý je dlhý 500 kilometrov.

Trasa však vôbec nie je ľahká, vedie totiž vysokými piesočnými dunami, bujnými lesmi a skalnatými výbežkami. V oblasti sa nachádza aj zhruba 150 opustených baní.

Aby do tejto časti prišlo čo najviac turistov, vymysleli miestni vlani na jeseň projekt s názvom Leg's Go In Cammino. Vďaka nemu sa budú môcť záujemcovia ubytovať na tri noci zadarmo.

Prečítajte si tiež:

Viaceré podmienky

Má to však niekoľko podmienok. Tou najdôležitejšou je, že hosťom nesmie byť viac ako 35 rokov

„Chceli sme znížiť priemerný vek našich návštevníkov,“ poznamenala tajomníčka miestneho turistického združenia Margherita Concuová.

Záujemcovia sa tiež musia pred pomerne náročnou cestou zaregistrovať, ďalej si za päť eur kúpiť pas a tiež poskytnúť dobrovoľný finančný príspevok.

Po povinnej registrácii dostanú turisti poukazy, ktoré môžu využiť v miestnych kempoch, penziónoch a krčmách. Lenže je tu aj ďalšie ale...

Poukazy nemožno využívať v hlavnej turistickej sezóne od polovice júna do polovice septembra a platia do 15. decembra tohto roka. Využiť ponuky tak môžete až na jeseň a na začiatku zimy.

Pred pár dňami sme vás informovali o veľkom záujme Slovákov o cestovanie:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti