Švajčiarskom sa prehnali záplavy. Štyri osoby zavalilo, tri sú stále nezvestné

Švajčiarskom sa prehnali záplavy. Štyri osoby zavalilo, tri sú stále nezvestné
Skaza po záplavách vo Švajčiarsku. Zdroj: Samuel Golay/Keystone via AP

Miestne úrady preventívne evakuovali niekoľko desiatok ľudí.

Po záplavách, ktoré sa v noci na sobotu prehnali mestečkom Mesocco v alpskom údolí Graubünden na juhovýchode Švajčiarska, záchranné zložky pátrajú po troch nezvestných osobách. Jednu ženu sa im už spod skalných sutín podarilo vyslobodiť. Informujú o tom agentúra DPA a britská stanica BBC.

Vo Švajčiarsku sa už od piatka vyskytujú silné búrky a dažde, ktoré spôsobujú záplavy a zosuvy pôdy. Obzvlášť zasiahnuté bolo údolie Mesolcina na hraniciach s Talianskom, kde bola dokonca uzavretá aj časť diaľnice do Talianska.

Miestne úrady preventívne evakuovali niekoľko desiatok ľudí, uviedla polícia, ktorá zároveň vyzvala obyvateľov, aby sa vyhýbali pivniciam či podzemným parkoviskám.

Prečítajte si tiež:

Vyliate dve rieky

V alpskom turistickom centre Zermatt sa vyliali z brehov dve rieky a uzavretá musela byť železničná trať vedúca do mesta Visp. Uzavrieť museli aj samotnú cestu do obce Zermatt.

Jej starostka Romy Binerová-Hauserová však ozrejmila, že dovolenkári sú v bezpečí. Zároveň uviedla, že ľuďom, ktorí z oblasti nemohli odísť alebo do nej nemohli prísť, bude poskytnuté ubytovanie.

Obce na Slovensku riešia, ako predísť záplavám:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti