Na jednom z najznámejších talianskych ostrovov zrušili zákaz vstupu turistom

Capri.
Ostrov Capri. Zdroj: Profimedia.

Zákaz vydal v sobotu starosta Paolo Falco.

Úrady na talianskom ostrove Capri v sobotu večer odvolali zákaz vstupu turistom, ktorý bol vydaný v sobotu ráno pre problémy s dodávkami vody z pevniny. Ako informovala agentúra AFP, starosta Capri Paolo Falco uviedol, že zákaz bol odvolaný po odstránení technického problému, ktorý bránil dodávkam vody.

Zákaz vydal Falco. Objasnil, že ostrovu hrozil nedostatok vody, ktorý by sa zhoršil príchodom tisícok turistov. Miestnych obyvateľov sa zákaz netýkal - mali povolené odčerpať si zo zásobovacej cisterny 25 litrov pitnej vody na domácnosť.

Prečítajte si tiež:

Ostrov Capri sa nachádza v Neapolskom zálive. Je známy svojimi bielymi domami a vilami, luxusnými hotelmi a pobrežím lemovaným zátokami. Žije na ňom približne 13.000 stálych obyvateľov, ale v letných mesiacoch priťahuje mnoho jednodňových výletníkov.

V dôsledku zákazu sa v sobotu ráno niekoľko trajektov smerujúcich na ostrov z Neapola a Sorrenta na juhu Talianska muselo počas plavby otočiť a vrátiť. V prístavoch zároveň okamžite zrušili predaj lístkov na prepravu trajektom, uviedla agentúra ANSA.

Dovolenku vám môže zničiť aj niečo iné ako voda. Tu je príbeh dvojice z Beluše

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti