Počasie v Európe dáva poriadne zabrať. Slávne stredisko pod ikonickým vrchom je odrezané od sveta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po bleskových záplavách vo švajčiarskych Alpách hľadajú nezvestných. Hasiči a záchranári však majú plné ruky práce aj v Grécku.

Rieky sa v údolí vyliali cez noc, pritom ešte v piatok (21. 6.) ráno bola ich hladina relatívne nízka. Nočná búrka však priniesla rekordné zrážky, a to do pomerne rozsiahlej oblasti.

Bleskové záplavy najskôr zasiahli kantón Graubünden pri hraniciach s Talianskom a Rakúskom. Tam je situácia vážna a záchranári v oblasti pátrajú minimálne po troch nezvestných.

Ničivá búrka sa však prehnala aj kantónom Valais na juhu, kde odrezala od sveta lyžiarske stredisko Zermatt pod ikonickým vrchom Matterhorn. Aj za normálnych okolností sa tam dá dostať len po železnici, no koľaje sú pod vodou.

Silné búrky sa v noci prehnali aj Francúzskom, Nemeckom a Českom, Slovensku sa tentoraz vyhli.

Prečítajte si tiež:

Požiare v Grécku

V Grécku hasiči po úmorných 40-stupňových horúčavách bojujú každý deň s novými požiarmi. Pohoršenie medzi domácimi vyvolalo počínanie turistov, ktorí z jachty odpaľovali ohňostroj a nechtiac zapálili jediný les na ostrove Hydra.

Ďalšie požiare likvidovali aj v mestách Megalopolis, Kalfas a Latas na Peloponéze, kde dokonca zomrel jeden z obyvateľov, ktorý pred plameňmi nestihol ujsť.

Z polostrova museli evakuovať obyvateľov siedmich obcí, turistické destinácie zatiaľ požiare neohrozujú.

Úrady opäť pripomínajú domácim aj turistom, aby dávali veľký pozor, pretože horúčavami vysušené porasty horia veľmi rýchlo.

Vlani Gréci v reakcii na historicky ničivé požiare zvýšili pokuty a tresty za ich úmyselné i neúmyselné založenie. Páchateľom hrozí až desať rokov za mrežami.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti