V Turecku pri lesných požiaroch zahynulo už 12 ľudí, Ďalšie desiatky utrpeli zranenia

Požiare v Turecku.
V Turecku zahynulo pri požiaroch už 12 ľudí. Zdroj: Sercan Ozkurnazli/Dia Photo via AP

Hasičom sa v sobotu podarilo požiar dostať pod kontrolu.

Dvanásť ľudí zahynulo a 78 utrpelo zranenia pri lesných požiaroch, ktoré v noci na piatok zachvátili niekoľko dedín na juhovýchode Turecka. Hasičom sa v sobotu podarilo požiar dostať pod kontrolu. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na miestne médiá. 

Požiar zachvátil dve oblasti medzi mestami Mardin a Diyarbakir. Vypukol v dôsledku spaľovania slamy a z dôvodu silného vetra sa rýchlo rozšíril, uviedol úrad miestneho guvernéra. 

Turecké médiá v sobotu uviedli, že požiar je pod kontrolou a záchranné zložky ochladzujú spálené oblasti. Podľa televízie NTV pri požiari zahynulo aj mnoho zvierat, ktorým sa nepodarilo utiecť. 

Prečítajte si tiež:

Turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca v piatok neskoro večer uviedol, že mnohí zranení sú v kritickom stave a dve osoby museli byť v dôsledku zranení intubované. 

Pálenie slamy je bežnou praxou poľnohospodárov a dedinčanov v strednej Anatólii po období zberu úrody, píše Reuters. 

Lesný požiar vypukol v utorok aj v provincii Čanakkale na západe Turecka. Pre šíriaci sa požiar museli záchranári evakuovať obec v okrese Eceabat a došlo aj k čiastočnému zastaveniu lodnej dopravy v rušnej úžine Dardanely.

Európu netrápia len požiare, ale aj záplavy. Pozrite si reportáž z Televíznych novín 

     

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Počasie

Dôležité udalosti