V Taliansku zaznamenali neobvyklú seizmicko-akustickú aktivitu. Naznačili, čo za tým môže byť

V Taliansku zaznamenali neobvyklú seizmicko-akustickú aktivitu. Naznačili, čo za tým môže byť
Ilustračný obrázok Zdroj: shutterstock/Martin

Domy sa triasli, na niektorých z nich sa dokonca rozbili okná.

Hlasná rana, roztrasené okná a strach, ľudia kričali, mysleli si, že ide o zemetrasenie. Čo sa stalo vo štvrtok na Toskánskom pobreží ešte stále nie je úplne isté. Určite však o tom budú obyvatelia rozprávať ešte dlho. Meracia stanica zaznamenala seizmicko-akustickú aktivitu, ktorej príčina ešte nie je objasnená, informuje Corriere.

Domy sa triasli, na niektorých z nich sa dokonca rozbili okná. Medzi ľuďmi sa začal šíriť strach a panika, nikto nevedel, čo sa deje. Ukľudniť verejnosť musel nakoniec prezident Toskánska Eugenio Giani.

„Letectvo potvrdilo, že na oblohe nad Toskánskom nedošlo k sonickému tresku spôsobenému ich lietadlami. Národný inštitút geofyziky a vulkanológie vylúčil zemetrasenie,“ uviedol Giani na Facebooku.

Prečítajte si tiež:

Vesmírne teleso

Nad ostrovčekom Montecristo neďaleko Elby preletel objekt rýchlosťou 1 440 kilometrov za hodinu. Taliansky geofyzikálny inštitút v lokálnych novinách uviedol, že s pravdepodobnosťou 90 % šlo o nebeské teleso, ktoré sa rozpadlo počas jeho prechodu zemskou atmosférou – meteor.

„Z rôznych dostupných interpretácií, ktoré budú skúmané a overované v najbližších dňoch, sa zdá, že najpravdepodobnejšia je tá o bolide, veľmi jasnom meteore, ktorý vstúpil do atmosféry,“ uvádza geofyzikálny ústav. Podľa neho mohol práve tento objekt spôsobiť otrasy v Taliansku.

Ďalšou možnosťou je meteorit. To by znamenalo, že teleso nezhorelo v atmosfére, ale dopadlo na zem alebo do mora. Námorný ústav v Livorne však uvádza, že neexistujú žiadne správy, ktoré by túto teóriu potvrdili.

Pri talianskom Neapole zaznamenali najsilnejšie zemetrasenie za posledných 40 rokov. Pozrite si archívnu reportáž:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti