Kúpil si rakúsku diaľničnú známku, no prišiel mu nečakaný pozdrav. Teraz sa nevie dovolať spravodlivosti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kúpil si ročnú diaľničnú známku, aby mohol pravidelne jazdiť po rakúskych diaľniciach. V pošte si však našiel nepríjemný pozdrav. Vraj jazdil bez mýta. Slovák si nevie dať rady s rakúskou spoločnosťou.

Znie to ako nevydarený vtip. Pán Jurík z okresu Nové Zámky si ešte vo februári kúpil ročnú diaľničnú známku na rakúske diaľnice a zaplatil za ňu takmer 100 eur.

Nalepil ju podľa návodu a vycestoval za prácou do Nemecka. Rakúskom prešiel niekoľkokrát, no v marci ho kamera pri viedenskom letisku odfotila a systém vyhodnotil, že nemá známku.

Odpísal súkromnej spoločnosti a poslal im aj doklad o zaplatení. Žiadnu fotografiu mu pritom ako dôkaz neposlali. On im však poslal fotografiu, že ju má nalepenú na skle.

Prečítajte si tiež:

Viackrát sa bránil

Rakúsky ASfinag hovorí, že im vodič odpísal po lehote, v ktorej to mal urobiť, a preto mu poslali ďalšiu, tentoraz 300-eurovú pokutu.

Opäť sa bránil, že mal aj známku a má aj doklad o zaplatení. Na internete sa dočítal, že nie je jediný, ktorý zaplatil za známku a dostal aj pokutu.

Motoristický novinár Alex Štefuca si myslí ,že jediné, čo môže ASfinag vodičovi vyčítať, je to, že známka je nalepená jemne nakrivo. Podstatné však je, že vie preukázať, že za ňu zaplatil, a tam to malo aj skončiť.

„Je to absolútne šikanovanie, pretože je každému jasné, že nejde o to, ako je známka nalepená, ale či bola zaplatená úhrada za používanie diaľnic,“ hovorí.

ASfinagu sme napísali aj my. Zaujímalo nás, prečo neakceptujú pokladničný doklad, ako aj fotodôkaz o nalepenej známke.

Prisľúbili nám, že prípad znova prehodnotia. Prípad postúpili príslušnému okresnému správnemu úradu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti