Gesto zmierenia? Kráľ Karol sa chystá navštíviť Harryho a Meghan

Kráľ Karol III.
Kráľ Karol III. Zdroj: Profimedia

Kráľ Karol III. sa údajne chystá na cestu do USA, kde žije jeho syn Harry s manželkou Meghan a dvoma deťmi. 

Podľa britského denníka The Independent kráľ diskutuje o ceste do Ameriky. Má to byť znak toho, že Karol III. je ochotný vynaložiť úsilie a čas na stretnutie s Harrym, aby napravili svoj vzťah.

Či sa kráľovi podarí vycestovať, je nejasné, pretože má veľa pracovných povinností aj zdravotné problémy.

Podľa komentátorov je však málo pravdepodobné, že Harry a Meghan sa zmieria s kráľovskou rodinou. Odvolávajú sa aj na nedávnu Harryho návštevu Spojeného kráľovstva, počas ktorej sa s ním jeho otec nestretol, vraj pre nabitý program.

Prečítajte si tiež:

Vzťahy medzi rodinou a Harrym sú vyostrené už niekoľko rokov. Harry s Meghan viackrát verejne vystúpili kriticky voči kráľovskej rodine. Dvojica sa rozhodla vzdať všetkých kráľovských povinností a odsťahovali sa do USA.

Zdroj z kráľovského prostredia pre Independent však tvrdí, že William a Kate nechcú, aby sa história opakovala v prípade ich detí a budú povzbudzovať mladších potomkov, princeznú Charlotte a princa Louisa, aby išli v šľapajach Harryho a žili nezávislejšie od kráľovskej rodiny.

William je vraj stotožnený s víziou jeho otca Karola III. o zmenšení monarchie. Za zlé vzťahy so svojím bratom Harrym vidí aj to, že systém kráľovskej rodiny je postavený na tom, že druhé dieťa je vždy menej dôležité. 

Pozrite si zábery z osláv narodenín kráľa Karola III.:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti