Na svete je iba 250 kusov. Vzácna platňa The Beatles sa bude predávať na aukcii za vysokú cenu

Na svete je iba 250 kusov. Vzácna platňa The Beatles sa bude predávať na aukcii za vysokú cenu
The Beatles na archívnej snímke z roku 1967. Zdroj: Profimedia.sk

O vinylovú platňu má záujem celý svet. Je výnimočná najmä pre túto chybu.

Nahrávka ikonickej britskej skupiny sa bude dražiť na aukcii. Jej predpokladaná cena je 9-tisíc libier, čo je viac ako 10-tisíc eur, informuje BBC.

Demonštračná nahrávka na vinylovej platni je z roku 1962 a obsahuje hity Love Me Do a P.S. I Love You. Na svete je iba 250 kusov. V čase, keď platňa vyšla, nebola na predaj.

Prečítajte si tiež:

Nesprávne napísané priezvisko

Platňa bola súčasťou vybraného počtu skladieb distribuovaných televíznym a rozhlasovým staniciam ešte pred oficiálnym vydaním singlov. Ide o vzácne skladby zo začiatkov kariéry The Beatles.

Jedinečná je aj preto, že obsahuje nesprávne napísané priezvisko Paula McCartneyho. Na obale je uvedené „McArtney“.

Sedempalcová vinylová platňa bude vystavená v aukčnom dome Stacey's Auctioneers v meste Chelmsforde. Je o ňu záujem z celého sveta.

Love Me Do bol debutový singel skupiny The Beatles. Pri vydaní v roku 1964 sa dostal na vrchol amerického rebríčka a dostal sa na prvé miesto v Austrálii a na Novom Zélande, píše Deadline.

Prečítajte si tiež:

Aukčný rekord

Aukčný rekord skupiny momentálne drží gitara Johna Lennona, ktorá sa v máji predala za 2,9 milióna dolárov. Tým prekonala nový svetový rekord za najpredávanejšiu gitaru na aukcii v histórii Beatles, uvádza The Guardian.

Dvanásťstrunovú akustickú gitaru Hootenanny odkúpil anonymný kupec, píše The Washington Post. Ide o celosvetovo piatu najdrahšiu gitaru, aká sa kedy predala.

2. november 2023 sa stal pre fanúšikov The Beatles pamätným dňom. Legendárna britská kapela vydala svoju definitívne poslednú skladbu: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti