Najmenej štyri osoby prišli o život pri ruskom raketovom útoku v Doneckej oblasti

Vojenský expert skúma miesto ruského bombového útoku, pri ktorom zahynulo niekoľko ľudí v meste Charkov na východe Ukrajiny.
Vojna na Ukrajine. Zdroj: TASR/AP Photo/Andrii Marienko

Najmenej štyri osoby prišli o život a ďalších 34 utrpelo zranenia pri ruskom raketovom útoku v meste Pokrovsk v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. TASR o tom informuje podľa agentúr AFP a Reuters, ktoré sa odvolali na miestne úrady.

Gubernátor Doneckej oblasti Vadym Filaškin uviedol, že ruské sily vypálili dve strely typu Iskander, ktorými zničili jeden dom a ďalších 16 poškodili. Pokrovsk mal pred vojnou približne 61.000 obyvateľov, napísala AFP.

Prečítajte si tiež:

Medzi obeťami na životoch boli podľa Filaškinových vyjadrení aj dve deti vo veku 12 a 13 rokov. "Toto je jeden z najväčších nepriateľských útokov na civilistov v poslednom období," povedal.

Ďalší 62-ročný muž prišiel o život pri inom ruskom útoku v meste Kurachovo v Doneckej oblasti južne od Pokrova. "Rusi na mesto zhodili riadenú strelu a bolo poškodené zariadenie infraštruktúry," uviedol Filaškin, ktorý však podrobnosti neposkytol.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti