Odvrátená strana mesta, kde hrajú Slováci: Bezdomovci, drogoví díleri a prostitútky na každom kroku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Cesta fanúšika do centra smeruje cez takzvaný „Zombieland“.

Na jednej strane nablýskané majstrovstvá Európy, na druhej strane drogový život na ulici, a to hneď pri vstupe do mesta. Cesta fanúšika do centra smeruje cez takzvaný „Zombieland“.

Frankfurt nad Mohanom v noci. Na jednej strane vysvietené moderné veľkomesto, na strane druhej výjavy v uliciach, ktoré vyrážajú dych.

Spolu so skupinkami slovenských fanúšikov prechádzame miestami v okolí hlavnej železničnej stanice a ulice Karlstrasse. Zdrogovaní bezdomovci sú takmer všade a už vidíme, prečo dostala táto štvrť pomenovanie „Zombieland“.

Bezdomovci, drogoví díleri a prostitútky z viacerých niekoľkoposchodových verejných domov. Toto je veľký problém dnešného Frankfurtu.

Podľa miestnych médií len z tejto štvrte je ročne hlásených vyše desaťtisíc trestných činov vrátane násilných. Polícii je táto časť mesta, samozrejme, dobre známa.

Prečítajte si tiež:

Pichanie si počas dňa

Futbaloví fanúšikovia, ktorí do Frankfurtu prichádzajú na zápasy, však na takéto obrázky nenarážajú zďaleka iba v noci. V čase nášho prvého zápasu na turnaji proti Belgicku ležali bezdomovci krížom cez ulicu aj cez deň. Do žíl si pichali ktovie čo priamo pred našimi očami.

Keď som prechádzajúc okolo množstva dílerov nepočul ponuku na kúpu marihuany či hašišu stokrát, tak ani raz. Polícia iste robí, čo môže. Zdá sa mi, že minimálne cez deň to je už trochu menšie peklo, aké bolo v prvých dňoch šampionátu.

Faktom však je, že odchodom fanúšikov problém „Zombielandu“ nevymizne. Miestni ho budú mať v opare všadeprítomného marihuanového dymu na očiach aj po skončení futbalovej fiesty.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti