Oceliareň 230 zamestnancom omylom poslala na účty po 30-tisíc eur

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Bizarný omyl a aj jeho následky zaujal belgické médiá a zarezonoval aj medzi ľuďmi.

Bizarný omyl, ktorý najprv potešil a potom zabolel. Belgická firma poslala svojim 230 zamestnancom na účet každému po 30-tisíc eur. Tí sa štedrej odmene potešili, no vedenie im teraz oznámilo, že to bola administratívna chyba a peniaze žiada späť.

Zamestnanci, ktorí v priemere zarábajú mesačne 1600 eur, sa nikoho z vedenia na štedrú odmenu nespýtali. Spokojne mlčali. Údajne sa domnievali, že sú to podiely zo zisku, keďže oceliarni patriacej Talianom sa darí.

Pred pár dňami dostali všetci list, v ktorom im vedenie oznámilo, že peniaze im na účet prišli omylom a že ich musia čo najrýchlejšie vrátiť. Spolu ide o 7 miliónov eur. Právnik hovorí, že sa podobné omyly občas stávajú. A ten, kto podozrivo veľkú sumu dostane na účet, by mal byť trochu podozrievavý. Rozhodne by nemal mlčať.

Ak už peniaze nemajú, môžu sa dohodnúť, že sumu splatia. V tom prípade ale vedenie môže žiadať aj úroky.

Bizarný omyl a aj jeho následky zaujal belgické médiá a zarezonoval aj medzi ľuďmi. Zaujímavé je, že tí, ktorí sa k téme vyjadrujú na sociálnych sieťach, väčšinou sympatizujú s pracovníkmi. Oceliareň dala zamestnancom na vrátenie peňazí čas do konca týždňa. Ak tak neurobia, problém bude riešiť súdnou cestou.


BRUSEL/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Omyl

Dôležité udalosti