Zahraničné

Dobrodruh z filmu 127 hodín skončil vo väzení

Aron Ralston
Zdroj: SITA

Obvinili ho z domáceho násilia.

V americkom meste Denver zatkli pre podozrenie z domáceho násilia známeho horolezca Arona Ralstona, ktorý svoj dramatický príbeh o uviaznutí v skalách kaňonu v štáte Utah a amputovaní vlastného predlaktia opísal v bestsellerovej knihe. Neskôr bol podľa udalosti nakrútený hollywoodsky kasový trhák "127 hodín".

Zatknutie potvrdzujú väzenské záznamy, ktoré zverejnili v médiách. Ralstona (38) zatkli v sobotu neskoro večer a zadržiavajú ho vo väzbe v Denveri v štáte Colorado. Čelí obvineniam z napadnutia a z "deliktov voči neplnoletým". Hovorkyňa denverskej polície uviedla, že nemôže poskytnúť podrobnosti o incidente.

Zdroj: SITA

Ralston si vyslúžil pozornosť svetových médií v roku 2003, keď si vreckovým nožom odrezal pravé predlaktie, aby sa vyslobodil, pretože obrovský uvoľnený balvan ho pritlačil k stene kaňonu v Utahu.

Muž, skúsený lezec, sa vydal do odľahlého kaňonu sám a nikomu neoznámil cieľ svojho výletu. V úzkej úžľabine sa stala nehoda, keď mu balvan pritlačil ruku ku skalnej stene. Po vyše päťdňovom márnom úsilí vyslobodiť sa si musel ruku odrezať.

O svojich mukách napísal bestsellerovú knihu s názvom "Between a Rock and a Hard Place". V roku 2010 nakrútil režisér Danny Boyle podľa tejto udalosti film "127 hodín" s hlavnou hviezdou Jamesom Francom. Film bol nominovaný na šesť Oscarov vrátane hlavnej ceny za najlepší film.

Ralston sa má dnes postaviť pred súd. V prípadoch domáceho násilia nemôže byť podozrivý prepustený na kauciu, kým sa nepostaví pred sudcu.

Zdroj: SITA

DENVER/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.