Ako sa darí dvojičkám z Bhutánu, ktoré oddelili?

Siamské dvojčatá z Bhutánu
Siamské dvojčatá z Bhutánu Zdroj: TV Markíza

Po celý čas im robí spoločnosť ich mama.

Pätnásťmesačným dvojičkám z Bhutánu, ktoré oddelili austrálski lekári, sa darí dobre. Pozrite sa, ako sa zotavujú z operácie, ktorá im dala vstupenku do normálneho života.

Nima a Dawa si zvykajú na úplne nový pocit. Odrazu môže každá robiť to, čo sama chce. Zatiaľ sú ale v spoločnej postieľke. Lekári ich síce oddelili, ale keby ich aj rozdelili, bol by to pre ne šok.

Dievčatká sa narodili spojené trupmi. Mali spoločnú pečeň a poprepletané črevá. Dvadsaťpäťčlenný tím špecialistov ich operoval minulý piatok. Tak ako po každej náročnej operácii, kľúčových bolo nasledujúcich 48 hodín. Dnes je jasné, že malé pacientky to zvládli.

Po celý čas im robí spoločnosť ich mama. Keďže po anglicky deti nerozumejú, matkina prítomnosť im dáva pocit istoty. O dvojičky sa nonstop stará niekoľko sestričiek.

Dievčatá každý deň navštevuje zástupkyňa charitatívnej organizácie, ktorá nákladnú cestu z Bhutánu, pobyt v Austrálii i náročný zákrok zorganizovala. Vyzbierala aj potrebné financie, odhadom asi 200-tisíc dolárov.

Zatiaľ sa nevie, kedy sa dvojičky vrátia do Bhutánu. Austrálski lekári ich z nemocnice chcú prepustiť až vtedy, keď sa im pooperačné rany kompletne zahoja a keď dievčatká priberú, keďže po zákroku trochu pochudli.

Viac nájdete v priloženej reportáži

SYDNEY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti