Dráma pri návrate z Turecka: Českým turistom oznámili, že deti nepustia do lietadla

Dráma pri návrate z Turecka: Českým turistom oznámili, že deti nepustia do lietadla
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

​Poriadny šok navyše unavených cestujúcich čakal aj po prílete do Prahy, kde sa boria s problémami pri odbavovaní batožiny.

Turisti, ktorí sa pred pár dňami vracali z tureckej Antalye, zažili na letisku veľkú nepríjemnosť. Personál im totiž oznámil, že deti do 15 rokov na palubu lietadla nepustia.

Spoločnosť Smartwings vraj nemala detské letenky v systéme. Hoci sa tento problém nakoniec vyriešil, lietadlo malo aj niekoľkohodinové oneskorenie a po prílete do Prahy cestujúci navyše čakali ďalšie dve hodiny na svoju batožinu. A niektorí sa k nej v ten deň nedostali vôbec.

Jedna z cestujúcich o nepríjemnom zážitku rozrozprávala pre portál TN.cz. V Turecku dovolenkovala so svojím manželom a maloletou dcérou.

Prečítajte si tiež:

​„Na letisko v Antalyi sme dorazili o desiatej hodine večer, a potom sa začala naša nočná mora,“ uviedla žena, ktorá si priala zostať v anonymite.

„Zhruba 30 minút sme stáli v rade na letenky a na odbavenie kufrov. Potom sme videli, ako pribehol delegát cestovnej kancelárie Fischer. Oznámil nám, že deti do 15 rokov nesmú do lietadla, že ich nemôžu v Antalyi odbaviť, že detské letenky nie sú v systéme. Malo ísť o chybu v leteckej spoločnosti Smartwings s tým, že na oprave pracujú,“ povedala.

Tento problém sa síce vyriešil, nepríjemnosti sa však neskončili. Let mal totiž niekoľkohodinové oneskorenie. „Na letisku bolo tak strašne veľa ľudí, že nebolo ani kam sa s deťmi zložiť, všade preplnené. Nakoniec sa nám podarilo nájsť miesto na zemi,“ opísala situáciu. Lietadlo, ktoré malo odlietať o 23.30 h, nakoniec vzlietlo až pred štvrtou hodinou rannou.

Prečítajte si tiež:

​Poriadny šok unavených cestujúcich čakal aj po prílete do Prahy. „Čakali sme 45 minút a až potom nám povedali, že kufre budú mať oneskorenie. Začali jazdiť až po dvoch hodinách. Náš ale vôbec nedorazil,“ povzdychla si.

„Išli sme teda na reklamácie, kde pred nami bolo plno ľudí z nášho letu s úplne rozbitou batožinou. My sme si ho reklamovali úplne a teraz nám nezostáva nič iné ako čakať,“ uzavrela žena.

Záver dovolenky si tak rodina z Česka príliš neužila. A nie je jediná. Do podobnej situácie sa v posledných dňoch dostalo veľké množstvo turistov.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o problémoch na pražskom letisku.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti