Desivý nález na chorvátskej pláži. Doteraz som tu nič také nevidela, hovorí žena

Desivý nález na chorvátskej pláži. Doteraz som tu nič také nevidela, hovorí žena
Pláž v Chorvátsku. Zdroj: Profimedia.sk

Medzi Chorvátmi nález vyvolal pobúrenie a znepokojenie.

Miestnych a dovolenkárov vydesil nález odhodenej injekcie s ihlou na chorvátskej pláži Lipauska v Bibinje, len kúsok od Zadaru. Tú našla žena, ktorá sa prišla vykúpať do mora. Píše denník Zadarski List.

Ihla podľa ženy ležala hneď vedľa cigaretového ohorka a ďalších drobností. „Na ihlu sme sa takmer napichli, medzi kameňmi sme ju ani nevideli,“ uviedla.

Na tejto pláži sa pritom kúpe už dlhé roky, no nič podobné tam vraj doteraz nezaregistrovala. Ihlu vyhodila do koša.

Medzi Chorvátmi nález vyvolal pobúrenie a znepokojenie. Niektorí obyvatelia opísali, že aj oni na plážach v minulosti našli ihly, rozbité sklo a mnoho ďalších vecí.

Prečítajte si tiež:

Reakcia spoločnosti

O náleze injekcie už vie aj vedenie mesta. Riaditeľ mestskej spoločnosti Bibinjac doo, ktorá sa okrem iného stará aj o čistotu pláží, Tome Šimunič potvrdil, že správu o náleze videl.

„Prvou a hlavnou úlohou zamestnancov je každé ráno navštíviť všetky pláže. Nie je to malá úloha, pretože v našej oblasti máme sedem kilometrov pobrežia. Všetky pláže by sa mali navštíviť, vyčistiť, zhrabať a pozametať,“ skonštatoval.

Na záver dodal, že ľudia robia čoraz viac neporiadku. „Pred pár rokmi sme museli zaviesť druhú smenu čistenia pláží, aby sme ich udržali čisté.“

Pozrite si reportáž o letných dovolenkách:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti