V starej smradľavej pohovke našli študenti hotový poklad

gauc.jpg

Rozhodli sa ho však vrátiť.

Občas sa každému stane, že pri upratovaní napríklad aj pohovky, nájde zablúdený nejaký ten cent. Ale to, čo sa podarilo trom vysokoškolským študentom a zároveň aj spolubývajúcim, znie neuveriteľne. Do bytu si kúpili starú a podľa ich slov aj smradľavú pohovku z Armády spásy za 20 dolárov. 


Keď ju však rozložili, našli v nej plastové balíky. V každom z nich bolo 700 dolárov. Dokopy mal celý poklad hodnotu 40-tisíc dolárov. "Skoro som si cvrkol. Najviac peňazí, čo som kedy našiel v gauči, bolo 50 centov. Vo vytržení by som bol, aj keby som našiel päť dolárov," povedal jeden zo študentov.

Rozhodli sa ale, že peniaze vrátia pôvodnému majiteľovi. "Všetci sme sa zhodli, že ich musíme vrátiť," povedali vysokoškoláci. Zistili si číslo a zavolali žene, ktorej gauč predtým patril. Šlo o vdovu, ktorej manžel každý týždeň odkladal peniaze do pohovky predtým, než ho postihol infarkt a zomrel.

Žena mala gauč ešte celé roky. Keď musela podstúpiť operáciu srdca a liečila sa v rehabilitačnom zariadení, jej dcéra pohovku predala. Vdova dala študentom odmenu 1 000 dolárov.

USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti