Zahraničné

Zrútilo sa lietadlo s ministrom i primátorom

Havarované laoské lietadlo
Zdroj: SITA

Potvrdili už 14 obetí.

Na severovýchode Laosu sa dnes zrútilo lietadlo laoských vzdušných síl s najmenej 22 ľuďmi na palube, medzi ktorými boli aj minister obrany Laosu a traja členovia ústredného výboru vládnucej komunistickej strany. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie thajského ministerstva zahraničných vecí.

Podľa agentúry DPA boli okrem ministra obrany Duangchaya Phichita na palube aj minister verejnej bezpečnosti Thongban Saengaphon, starosta laoskej metropoly Vientiane Soukan Mahalat a šéf propagandy komunistickej strany Chuang Sombounkhan. 

Zdroj: SITA

Havária si zatiaľ vyžiadala 14 obetí.Medzi potvrdenými obeťami nešťastia sú aj minister obrany Laosu, vicepremiér a člen ústredného výboru vládnucej komunistickej strany Duangchay Phichit, minister verejnej bezpečnosti Thongban Saengaphon, starosta laoskej metropoly Vientiane Soukan Mahalat a šéf propagandy komunistickej strany Chuang Sombounkhan. Traja ľudia údajne nehodu prežili. Podrobnosti o ďalších pasažieroch laoská strana zatiaľ nezverejnila

Vojenský špeciál s vládnou delegáciou vzlietol z Vientiane a po približne 500 kilometroch letu sa zrútil v severovýchodnej provincii Xiangkhoung.

Laoská stranícka a vládna delegácia cestovala na oslavy 55. výročia víťazstva 2. práporu laoskej ľudovej armády nad rojalistickými silami. Komunistická strana vládne v Laose od roku 1975. BANGKOK/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.