Balkán sužuje mrazivá zima. Zatvárajú už aj školy

Mrazivé počasie v Srbsku
Mrazivé počasie v Srbsku Zdroj: TASR/AP

Pre chladné počasie v Srbsku zahynul jeden človek.

Mrazivá zima si vyžiadala v Srbsku život jedného človeka. V niektorých častiach Balkánu chladné počasie skomplikovalo dopravu a vynútilo si zatvorenie škôl. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Podľa srbskej štátnej televízie zamrznuté telo 50-ročného muža našli v snehu v pondelok v jednej z obcí na severe Srbska. Muž zomrel zrejme v noci.

Pre chladné počasie zatvorili v Bosne a Hercegovine na dva dni školy v centrálnych oblastiach Konjic a Jablanica. Niektoré zasnežené cesty boli neprejazdné pre nákladné autá a ťažké vozidlá.

Zdroj: TASR/AP

Úrady v Bosne uviedli, že do bezpečia previezli skupinu migrantov, ktorých v nedeľu zachránili, keď sa stratili v hornatej oblasti pri hranici s Chorvátskom.

Po celom dni strávenom v zasneženej krajine, snažiac sa dostať do spomínanej krajiny Európskej únie, utrpeli dvaja migranti ľahšie omrzliny.

V dôsledku víkendového sneženia na západe Rumunska sa bez elektriny ocitli desiatky lokalít. V Krašovsko-severinskej župe zostalo v pondelok zatvorených vyše 60 škôl. Snehová fujavica skomplikovala aj vlakovú dopravu.

SARAJEVO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Balkán

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.