VIDEO: V banskom mestečku na Sibíri premaľovávali sneh na bielo. Dôvod vás šokuje

V banskom mestečku na Sibíri natierali sneh na bielo
Zdroj: YouTube/В Мысках красят снег

V okolí tohto mesta obklopeného uhoľnými baňami sa nedá nájsť biely sneh, preto sa miestne úrady museli uchýliť k použitiu moderných technológií.

Primátor sibírskeho banského mesta Myski sa v stredu ospravedlnil, že miestne úrady natierali sneh na bielo. Píše o tom agentúra DPA. Tamojší činitelia údajne premaľovávali sneh preto, aby zakryli uhoľný prach a ostatné stopy znečistenia životného prostredia.

V okolí tohto mesta obklopeného uhoľnými baňami sa očividne nedá nájsť biely sneh, preto sa miestne úrady museli uchýliť k použitiu moderných technológií, napísal webový portál časopisu Newsweek s odvolaním sa na správy z oblastného spravodajského kanálu NK-TV.

Primátor Dmitrij Ivanov však povedal, že osoby zodpovedné za náter dostali oficiálne pokarhanie. Ivanov podľa jeho slov nariadil odstránenie náteru. "Ospravedlňujem sa obyvateľom, že im tento incident pokazil novoročnú náladu," povedal.
Video publikované na YouTube zobrazuje ženu, ktorá má po dotyku so snehom prsty pokryté bielou farbou. Sneh bol podľa nej nahrnutý na kopu v centre mesta s cieľom vytvoriť malý kopec, na ktorom sa môžu deti sánkovať.


MOSKVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti