Michelle Obamová zosadila Hillary Clintonovú z postu najobdivovanejšej ženy

Michelle Obamová
Zdroj: TASR

Najobdivovanejším mužom sa podľa toho istého prieskumu stal už 11.-krát po sebe manžel Michelle Obamovej, bývalý americký prezident Barack Obama.

Po viac ako 17 rokoch strávených na čele rebríčka najobdivovanejších žien Spojených štátov, bola Hillary Clintonová zosadená bývalou prvou dámou Michelle Obamovou. Vyplynulo to z výročného prieskumu verejnej mienky, uskutočneného agentúrou Gallup International Association. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra AFP.

Michelle Obamovú, ktorá je momentálne na turné so svojou knihou "Becoming", označilo za najobdivuhodnejšiu ženu 15 percent z 1025 amerických respondentov, pričom na druhom mieste sa s piatimi percentami umiestnila televízna moderátorka Oprah Winfreyová.

O tretie miesto sa podelili súčasná prvá dáma Melania Trumpová a senátorka, exministerka zahraničných vecí a bývalá prvá dáma Hillary Clintonová. Druhá menovaná pritom kraľovala rebríčku posledných 17 rokov a celkovo bola najobdivovanejšou Američankou v danom prieskume už 22-krát.

Najobdivovanejším mužom sa podľa toho istého prieskumu stal už 11.-krát po sebe manžel Michelle Obamovej, bývalý americký prezident Barack Obama. Druhým bol súčasný prezident USA Donald Trump a o tretie miesto sa podelili bývalý prezident George W. Bush a pápež František.

Agentúra Galloup na margo prieskumu uskutočneného 3.-12. decembra uviedla, že úroveň štatistickej odchýlky predstavuje plus-mínus štyri percentuálne body. Daný prieskum verejnej mienky uskutočňuje Gallup každoročne už od roku 1946, okrem roku 1976.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Michelle Obamová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.